Kovo 3-10 dienomis progimnazijoje vyko humanitarinių mokslų savaitė

Paskelbta: 2016-03-22
 Kovo 3-10 dienomis progimnazijoje vyko humanitarinių mokslų savaitė, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šaškių varžybos

Paskelbta: 2016-03-21
 Kovo 17 d. „Vyturio” progimnazijoje vyko miesto 1 – 4 klasių mokinių šaškių varžybos. Progimnazijos komandą atstovavo 4a klasės mokiniai: Ieva Kačanauskaitė, Modestas Batavičius, Paulius Gurskis ir Argaudas Grinevičius. Mokinius sėkmė lydėjo iki finalo. Jie buvo surinkę daugiausia taškų. Finale vienu tašku nusileido trečios vietos laimėtojams ir užėmė ketvirtą vietą.

Edukacinis užsiėmimas „Velykų margutis“ progimnazijos bendruomenei

Paskelbta: 2016-03-21
 Mielas mokytojų Elenos Oldenburg ir Vaidos Kielienės kvietimas visiems priminė, kad į mūsų duris jau beldžiasi prasminga ir smagi pavasario šventė. VELYKOS – tai kasmetinė visko pradžia. Gamta sujudina visus. Paukštis ieško vietos lizdui. Žvėrelis susirūpina savo urvelio jaukumu. Kiekviename plyšelyje sukruta vabalėlis. Net mažytėje sėklelėje, pumpurėlyje veriasi naujas spalvotas pasaulis. DIDYSIS KŪRĖJAS mus visus žadina NAUJAI VEIKLAI.Taigi, antradienio, kovo 15 d. pavakarę, progimnazijos bendruomenės mamų, mokinių, aptarnaujančio personalo, mokytojų pulkelis skubėjo į Saviugdos klubą.

Moksleivių dainų konkursas „Padėk man užaugti be patyčių“

Paskelbta: 2016-03-21
 Kovo 14-20 d. prasidėjo septintą kartą organizuojama „Veiksmo savaitė be patyčių“. „Vaikų linija“ kvietė moksleivius dalyvauti moksleivių dainų konkurse „Padėk man užaugti be patyčių“. Konkurso tikslas – kviesti vaikus eilėmis ir muzika pasakyti suaugusiems, kaip vaikai mato patyčių situacijas, kaip jaučiasi dėl patyčių, vykstančių mokyklose, kokios pagalbos ar kokio reagavimo tikisi iš suaugusiųjų.

“Arbatgėris” su progimnazijos vadovais

Paskelbta: 2016-03-16
 2016 m. kovo 14 d., po 6 pamokų Mokinių tarybos kabinete vyko 5-8 klasių seniūnų ir Mokinių tarybos narių “Arbatgėris” su progimnazijos direktore Vilma Petrulevičiene ir pavaduotoja ugdymui Ligita Urbeliene „Mūsų džiaugsmai ir rūpesčiai“. Buvo kalbama, ką mokiniai norėtų veikti per pamokas (pavyzdžiui, žiūrėti filmukus, klausytis muzikos ir kt.), kokios erdves ir kaip galima panaudoti įdomiam poilsiui. Taip pat kalbėta, kad būtų galima sukurti mokinių Garbės kodeksą, suformuluoti bendrus sutarimus dėl tinkamo elgesio pamokose, panaudojant akrostichą. Tai turėtų būti pirmiausia aptarta klasėse.

„Pienas vaikams – žalia laimė“

Paskelbta: 2016-03-16
 2016 m. kovo 8 d. AB „Žemaitijos pienas“ atstovai progimnazijoje mokiniams pristatė programą „Pienas vaikams – žalia laimė“. Paskaitoje – viktorinoje buvo aptarta ekologiško pieno nauda žmogui. Mokiniai žiūrėjo filmuką, diskutuodami aptarė ekologiškų pieno gaminių bei ekologijos naudą. Dalyvaudami viktorinoje „EKOlogiškas PIENO MŪŠIS“ žaidė smagius žaidimus: dėliojo dėlionę, „melžė karvę“, skandavo sugalvotus šūkius apie pieną, degustavo ekologiškus jogurtus, gėrė ekologišką pieną.

1 - 4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žingsniu per Žemę“

Paskelbta: 2016-03-15
 Jos žodeliai skamba. Poeto Anzelmo Matučio eilėmis prasidėjo pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žingsniu per Žemę“. Renginį vedė pirmokai: Vesta ir Gabrielius. Nuotaiką kėlė 1 – 4 klasių mokinių atliekamas šokių popuri ( mokyt. L. Palavenienė).

Edukacinė – kultūrinė kelionė į operos ir baleto teatrą

Paskelbta: 2016-03-15
 Saulėtą kovo 12 dieną, sekmadienį, progimnazijos 3a, 3b, 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 8a, 8b klasių mokiniai vyko į Vilniaus Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą. Mokiniai grožėjosi lenkų kompozitoriaus Bogdano Pavlovskio baletu „Snieguolė ir septyni nykštukai“. Baletas teatre pirmą kartą buvo pastatytas dar 1972 metais ir sėkmingai rodomas iki šių dienų. Išvyką organizavo muzikos mokytoja Loreta Palavenienė. Drauge vyko mokytojos Ramunė Gimbutienė, Vidutė Želvienė, Laimutė Devižienė, tėveliai ir močiutės.

Spektaklis „Snieguolė ir nykštukai“

Paskelbta: 2016-03-14
 Progimnazijos dramos studijos „Nykštukas“ mažieji aktoriai žiūrovams dovanojo spektaklį „Snieguolė ir nykštukai“. Šią pasaką žino visi: maži ir dideli. Aktoriai žiūrovams priminė, kad gyvenimas yra pasaka, o kas būna pasakose, tas dažnai atsitinka ir gyvenime.

Sveikuolių varžybos Šiauliuose

Paskelbta: 2016-03-14
 Kovo 9 d. progimnazijos 4a klasės mokinių komanda dalyvavo respublikiniame „Sveikuolių sveikuoliai“ konkurse II etapo varžybose Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre. Susirinko net 14 komandų iš įvairių miestų ir miestelių. Visi jaudinomės, kad sėkmingai atliktume prisistatymo dainą, kurią padėjo pasiruošti muzikos mokytoja Loreta Palavenienė. Žinojome, kad reiks atlikti užduotis iš sveikos gyvensenos.
Patyčių dėžutė