2017-12-04 627

Gruodžio 2 d. Klaipėdoje, Menų akademijoje pasibaigė VI Lietuvos mokinių muzikos olimpiada. Joje dalyvavo mūsų progimnazijos 7a kl. mokinys Domas Gintautas. Dalyviai turėjo atlikti net keturias užduotis.

Pirma ir antra užduotis – muzikos žinių patikrinimas (testas) bei muzikos rašto skaitymas iš lapo; trečia – dainos atlikimas; ketvirta – originalios kompozicijos pristatymas ir demonstravimas. Muzikos žinių testą sekėsi atlikti labai gerai. Trečia ir ketvirta olimpiados užduotys buvo organizuojamos kaip koncertas, kurį galėjo stebėti ne tik vertinimo komisijos nariai, bet ir patys mokiniai, jų mokytojai. Domas pasirinko atlikti lietuvių liaudies aukštaitišką sekminių dainą „Pagiedosiu tą giesmelę“. „Tokias daineles piemenėliai kurdavo patys. Jos pagrindiniai veikėjai: kuosa vainikuota, apuokas kavalierius, laputė šeimininkė , kiškutis nabagutis ir kt. Viskas kaip gyvenime: piršlybos, žvalgytuvės, tuoktuvės. Kadangi tai vaikų dainelė, tai ir jos veikėjai - žvėrys ir paukščiai. Pamaniau, kad būtų visai smagu ją išmokti padainuoti.“

Ketvirtai užduočiai dalyviai pateikė namų darbus – originalią pačių sukurtą kompoziciją. Ši kūrybinė užduotis sulaukė daugiausia dėmesio ir gražių vertinimų. Domas atliko fortepijoninę pjesę ,, Archeologų šokis“. „Manau, kad archeologų darbas labai sunkus, įdomus ir paslaptingas. Kelias iki atradimų būna ilgas, pilnas nuotykių, o rasti nors ir maži dalykėliai – tikras džiaugsmas. Norėdamas atskleisti šios nuostabios profesijos paslaptingumą ir sukūriau šį muzikinį kūrinį. Tai nuostabus jausmas, kai gali išreikšti save, savo jausmus muzikos garsais. Mokėdamas groti ir kurti jau niekada nebūsi vienišas. Čia girdima virtuoziška muzikos kalba, kūrinys ekspresyvus ir kiek dramatiškas. Grodamas stengsiuosi kuo tiksliau atlikti kūrinio faktūros reikalavimus.“

Dalyvius vertino labai kompetentinga komisija, kiekvieną užduotį skirtingi asmenys: dainavimo rungtį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, dainininkas Dainius Puišys bei Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos vokalo mokytoja Erlanda Tverijonienė; kompozicijas vertino kompozitorė pedagogė Loreta Norvilaitė ir jaunasis kompozitorius Matas Drukteinis; muzikos skaitymo iš lapo – Klaipėdos universiteto docentė Rūta Vildžiūnienė ir kt.

Domui olimpiadoje pasisekė, nes buvo pats jauniausias dalyvis. Jam atiteko pats vertingiausias prizas – muzikos instrumentas gitara. Domas liko patenkintas savo pasirodymu olimpiadoje. Svarbiausia buvo nepriekaištingai atlikti visas pateiktas užduotis.

Sveikiname Domą ir linkime nesustoti, o jau pradėti ruoštis sekančiai olimpiadai, ugdyti savo talentą ir skleisti gabumus.

Muzikos mokytoja Loreta Palavenienė , padėjusi pasiruošti olimpiadai
Patyčių dėžutė

Tvarkaraščiai

Pamokų laikas

1. 8.00    –   8.45
2. 8.55    –   9.40
3. 9.50    –   10.35
4. 10.55  –   11.40
5. 12.00  –   12.45
6. 12.55  –   13.40
7. 13.50  –   14.35

Virtuali kelionė

Mokytojų svetainės