2017-05-31 678

Gegužės 29 dieną 5b, 6b klasių mokiniai vyko į PANEMUNĘ. Kelionės metu gidė pasakojo apie Panemunės kraštą, žymias vietas, bažnytines meno vertybes.

Pirma kelionės stotelė – Raudondvaris - tai gražus Lietuvos miestelis, žymus turtinga savo istorine praeitimi. Šią vietovę ypač garsina Raudondvario dvaras (arba Raudondvario pilis).

Toliau kelionę tęsėme žemyn palei Nemuną - link Palemono kalno, taip vadinamo Seredžiaus piliakalnio. Ant Palemono kalno kažkada stovėjo pilis, buvo šventa senovinių apeigų vieta.

Toliau vykome į vieną seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuoną. Didelį įspūdį paliko graži bažnyčia, aukštas, kvadratinis bažnyčios bokštas. Siaurais laipteliais užkopėme į bokšto viršų. Iš ten atsivėrė nuostabi Veliuonos miestelio ir Nemuno panorama. Kiekvienas iš keturių bokšto langelių atvėrė kitokį panoramos vaizdą. Pakilome į Veliuonos piliakalnį, dar kitaip vadinamą Gedimino kapu. Nuo piliakalnio pasigrožėjome išskirtiniu Nemuno vaizdu.

Kitas kelionės sustojimas - Raudonė , kuri garsėja savo pilimi, joje įkurta mokykla. Pakilome į pilies bokštą, iš kurios atsiveria ypatingai graži apylinkių panorama. Greta pilies – gražus parkas.

Kita pilis prie Nemuno, kurią lankėme yra Panemunės pilis, dar vadinama Vytėnų bei Gelgaudų pilimi.

Namo grįžome pavargę, bet pilni įspūdžių.

Klasės vadovės Daiva ir Ilona