Tvarkaraščiai 2023-2024 m. m.
PAMOKŲ LAIKAS
Pamokos Pradžia (val.) Pabaiga (val.) Pertraukos trukmė (min)
1 8.00 8.35 20
2 8.55 9.30 20
3 9.50 10.25 30
4 10.55 11.30 30
5 12.00 12.35 -
Pamokos Pradžia (val.) Pabaiga (val.) Pertraukos trukmė (min)
1 8.00 8.45 10
2 8.55 9.40 10
3 9.50 10.35 20
4 10.55 11.40 20
5 12.00 12.45 -
Pamokos Pradžia (val.) Pabaiga (val.) Pertraukos trukmė (min)
1 8.00 8.45 10
2 8.55 9.40 10
3 9.50 10.35 20
4 10.55 11.40 20
5 12.00 12.45 10
6 12.55 13.40 10
7 13.50 14.35 -

LKRŠ vasaros stovykla „Nuotykių vasara“ 1-4 klasių mokiniams

Paskelbta: 2024-06-01
Peržiūros: 2264
Kategorija: Renginiai

LKRŠ1_Nuotykių vasara_stovykla_page-0001.jpg


I pamaina

Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-10

Birželio 10 d. progimnazijos 1-4 klasių mokinukai rinkosi į LKRŠ fondo finansuojamą stovyklą „Nuotykių vasara“. Gerai nusiteikę stovyklautojai leidosi į vasaros nuotykius – keliavo į Berčiūnus kartu su mokytojomis Elena, Laimute ir mokytoju Alminu. Įsikūrę prie Sanžilės, išklausę saugumo instruktažų, apsilankė Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje. Maloniai vaikus sutiko ir su bažnyčios istorija supažindino kunigas Algirdas Dauknys. Stovyklautojus ypač sudomino St. Ušinsko vitražas “Jėzaus Širdis“, susprogdintos koplyčios istorija, koplytstulpiai. Vaikai sužinojo, kad Kryžiaus kelias jungia naują Tautos kankinių ir senąją, sovietmečiu susprogdintą, bažnyčias.

Pasigrožėję Berčiūnų gamta, įsiklausę į miško garsus, mažieji stovyklautojai kūrė laužą, kepė dešreles ir zefyrus, ieškojo gamtos lobių, žaidė įvairiausius žaidimus, traukė virvę. Daug džiaugsmo ir emocijų sukėlė maudynės upėje. Laikas prabėgo greitai. Draugiškai sutvarkę stovyklavietę, puikiai nusiteikę, su pilnu glėbiu įspūdžių grįžome namo.


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-11

Antroji stovyklos diena prasidėjo ryto ratu ir linksmais žaidimais. Vakar iškyloje „Nuotykių vasaros“ dalyviai lavino pagrindinius pojūčius, kurie nusako kiekvieno žmogaus santykį su jį supančiu pasauliu. Tai klausa, rega, skonis ir lytėjimas. Šiandien mokytoja Vaida pakvietė stovyklautojus lavinti penktąjį pojūtį – uoslę. Vaikai žaidė edukacinius žaidimus „Kvapai aplink mus”, „Atpažink kvapą, atrask vaistažolę“, uodė, spėliojo kvapų pavyzdžius, aplankė progimnazijos „Vaistažolių darželį“, išbandė pojūčių taką. Į moksleivių namų edukacijas „Sportinis turizmas“ ir „Papuošalų gaminimas“ mažuosius stovyklautojus lydėjo mokytojos Sandra ir Ramutė. Vaikai sužinojo ir praplėtė turimas žinias apie sportinio turizmo rūšis, išmoko naudotis turistinėmis virvėmis, treniravosi, mokėsi saugiai įveikti kliūčių ruožą. Dauguma mergaičių rinkosi gaminti papuošalus iš audinio skiaučių. Jaunosios kūrėjos derino audinio spalvas, mokėsi susiūti ir papuošti savo sagę karoliukais, ugdėsi pastabumą, kruopštumą, fantaziją, kūrybiškumą. Vėliau visi drauge keliavo į Kultūros ir poilsio parko vaikų žaidimų aikštelę, kur bendravo, ilsėjosi gamtos prieglobstyje, išbandė laipynes, čiuožyklas, sūpynes, pasimėgavo fontano teikiama vėsa.
Diena buvo aktyvi, kūrybinga, o laikas praleistas įdomiai ir prasmingai.


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-12

Trečioji stovyklos diena prasidėjo linksmu šokiu, nuoširdžiais linkėjimais ir sveikinimais Natanui, švenčiančiam gimtadienį. Tegul visi mūsų linkėjimai pildosi, Natanai! Berčiūnuose, ieškant gamtos lobių, kai kam pavyko rasti grybų, bet jų niekas nepažino, tad lydimi mokytojų Vidutės ir Elenos, stovyklautojai keliavo į Panevėžio gamtos mokyklą. Čia edukatorė Dovilė supažindino su grybų karalystės paslaptimis, grybo sandara, dauginimosi būdu. Vaikai mokėsi atpažinti valgomų ir nevalgomų grybų rūšis, turtino savo kalbos žodyną naujomis sąvokomis, žodžiais. Po to stovyklautojai dalyvavo įtraukiančiose, linksmose orientacinėse varžybose. Komandos varžėsi, kuri pirma suras reikalingus objektus ir teisingai atsakys į klausimus. Papietavę „Arbatos sode“ keliauninkai aptarė Lietuvos paukščių įvairovę, mokėsi skirti plėšrius ir vandens paukščius, jų plunksnas. Grįžusius pasitiko muzikos mokytoja Loreta ir surengė nuostabų muzikinį „Džiunglių Safari“ šou. Išsidaliję prizus ir saldžiuosius skanėstus, sušokę trankų šokį, linksmai atsisveikinome. Diena, veiklos ir visų nuotaika buvo puiki! Ačiū visiems už draugiškumą, norą bendrauti, pažinti ir atrasti!!!


Vaikų vasaros poilsio stovykla

„Nuotykių vasara“
2024-06-13

Prisiminę Biblijos pasakojimą apie Nojaus laivą, stovyklautojai ėjo į susitikimą su bibliotekininke Daiva. Ji vaikams priminė skaitymo svarbą, pakvietė vasaros metu būti smalsiems, domėtis naujomis knygomis, jas skaityti. Vaikai klausėsi Kęstučio Kasparavičiaus apsakymo „Pingvinai“ ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Vasara su pingvinu“. Vėliau, lydimi mokytojų Laimutės ir Elenos, lankėsi kino centre „Garsas“, kur žiūrėjo nuotykių komediją „Garfildas“. Garfildas – naminis, tingus, oranžinis ir lazaniją dievinantis katinas, kuris su bičiuliu leidžiasi į didžiausią gyvenimo nuotykį. Stovyklos dalyvių emocijos liejosi per kraštus. Po filmo mokyklos technologijų kabineto virtuvėje iš mėgstamų pasirinktų vaisių ir uogų gamino sveikuoliškus kokteilius. Ketvirtoji stovyklos diena buvo pilna įspūdžių, juoko ir naujos patirties.


Vaikų vasaros poilsio stovykla

„Nuotykių vasara“
2024-06-14

Paskutinę stovyklos „Nuotykių vasara“ I pamainos dieną stovyklautojai praleido aktyviai sportuodami ir žaisdami Kultūros ir poilsio parke: pasigrožėjo Nevėžio upės vaizdais, stebėjo plaukiojančias žuvytes, pamaitino atplaukusias antis, rinkosi ir išbandė įvairius vaikų žaidimų aikštelės įrenginius. Vėliau mažieji stovyklautojai keliavo į visai netoli miesto įsikūrusį „Molainių žirgyną“. Žirgyno savininkė Daiva Zavadskienė programos dalyvius supažindino su šiais nuostabiais gyvūnais, papasakojo apie jų gyvenimą, žirgų būdo savybes, patarė vaikams, kaip elgtis, kad žirgas jais pasitikėtų, leistų glostomas. Vaikai žirgus maitino savo atsivežtais skanėstais, žirgą šukavo ir , žinoma, jodinėjo. Ačiū stovyklautojų tėveliams už gausias obuolių, duonos ir morkų vaišes žirgams! Grįžus buvo smagu pasivaišinti ledais ar kokteiliais, pasidalinti patirtomis emocijomis ir įspūdžiais.

Mieli LKRŠ fondo finansuojamos vasaros poilsio dienos stovyklos „Nuotykių vasara“ dalyviai, jūs buvote patys draugiškiausi ir nuoširdžiausi, nepakartojami, nuostabūs, nuolat besišypsantys! Tegul ir likusios atostogos būna saugios, kupinos naujų nuotykių ir įspūdžių, linksmų akimirkų! Pačių geriausių ir šauniausių atostogų! Iki kitų susitikimų!


II pamaina

Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-17

Birželio 17 dienos rytą į LKRŠ finansuojamą stovyklos „Nuotykių vasara“ II pamainą rinkosi mėgstantys nuotykius, norintys pailsėti nuo mobiliųjų įrenginių ir prasmingai praleisti laiką, žingeidžiausi ir aktyviausi pradinukai. Juos pasitiko mokytojos Vidutė ir Elena. Linksmi susipažinimo žaidimai suartino vaikus, nuteikė pozityviai ir draugiškai veiklai. Saugaus elgesio instruktažą pravedė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus specialistė Gintarė. Vaikai ne tik praktiškai išbandė pagalbos teikimo būdus, bet gavo daug naudingų patarimų, kaip saugiai elgtis vasaros atostogų metu, kur kreiptis nutikus nelaimei. Vėliau mokytoja Vaida pakvietė stovyklautojus į kūrybines dirbtuvėles „Paveikslai iš gamtos“. Gamtinių medžiagų, reikalingų edukacijai, prisirinko patys vaikščiodami ir tyrinėdami augalus. Užsiėmimo metu dalyviai kūrė mandalas iš augalų. Ši meno forma, intuityvios kūrybos procesas, padeda formuoti pozityvų savęs vertinimą, įsivardyti jausmus, skatina kūrybinę saviraišką, suteikia ramybę, padeda sukoncentruoti dėmesį.

Veiklas užbaigėme pažiūrėję filmuką „Pasaulio sukūrimas“ pagal Bibliją ir valandėle „Judu – sveikai gyvenu“. Nauji įspūdžiai, juokas ir puiki nuotaika lydėjo visą stovykloje praleistą laiką. Buvote šaunūs, energingi, draugiški!


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-18

Birželio 18 diena stovyklos „Nuotykių vasara“ dalyviams prasidėjo pamokėle - filmuku iš Biblijos „Pirmoji nuodėmė“. Jį aptarę keliavome į nuotaikingą muzikos ir šokio valandėlę „Šokio ritmu pasitinkame vasarą“. Muzikos mokytoja Loreta su vaikais šoko, mokė juos nuotaikingo šokio žingsnelių. Pajudėję, lydimi mokytojų Sandros, Laimutės ir Viktorijos, stovyklautojai vyko į Viešpaties ir Mergelių iš Mataros tarnaičių kongregacijos vienuolyną. Sesuo Marija Dovirė žaismingai supažindino stovyklautojus su Tikėjimo tiesomis. Visi kartu aiškinosi, kas yra meilė, draugystė. Vienuolyno koplytėlėje sukalbėjo maldelę, atidžiai klausė sesės Marijos Dovirės. Po to visi drauge skubėjo žaisti judriųjų žaidimų. Šiltas priėmimas, geros emocijos, vasariškas oras, dėmesys kiekvienam lydėjo visą viešnagės laiką. Dėkojame sesei Marijai Dovirei, sesei Marijai Divino Amore ir sesei Marijai Kordeiro už padrąsinantį žodį, šypsenas, įdomias veiklas, žinias.

Grįžę žaidėme, aptarėme veiklas, įsivertinome savo emocijas ir savijautą.


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-19

Trečioji stovyklos diena stovyklautojus pasitiko apniukusi, vėsoka. Tad kol nelyja, mokytojas Alminas pakvietė stovyklautojus į praktinius mokymus „Saugiai keliauju dviračiu, paspirtuku“. Vaikai prisiminė kaip saugiai elgtis kelyje, kokios pagrindinės dviratininkų taisyklės, kodėl reikia dėvėti šalmą, apsaugas. Visiems smagu buvo išbandyti dviratukus, paspirtukus, tapti teisėjais. Mokytojas linkėjo stovyklautojams aktyvios, saugios vasaros. Praktinius mokymus ir pasivažinėjimą nutraukė prasidėjęs lietutis. Nuotaikos jis nesugadino, tad lydimi mokytojų Editos ir Viktorijos, keliavome į kino centrą „Garsas“, kur žiūrėjome animacinį filmą „Žiogas ir Antuanetė“. Tai nauja Ezopo pasakėčios interpretacija, kuri pasakoja apie tarp Keto, gitara grojančio žiogelio, ir Antuanetės – skruzdėlyno paveldėtojos - užsimezgusius šiltus jausmus. Valdingam skruzdžiui Anteodorui pagrobus Antuanetę, Ketas ir jo draugai patiria įvairiausius nuotykius ją gelbėdami.

Grįžę patekome į sportinių estafečių labirintą „Judu – sveikai gyvenu“, kurias organizavo mokytojai Laima ir Mindaugas. Diena buvo pilna naujų įspūdžių, nuotykių, azarto ir puikių emocijų!


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-20

Birželio 20 dieną stovyklos „Nuotykių vasara“ dalyviai nuo pat ankstaus ryto iškeliavo į Pumpėnus, Švč. M. Marijos Škaplierinės parapiją, kur stovyklautojus pasitiko Klebonas kunigas Domingo Avellaneda. Lydimi kunigo keliavome į Bažnyčios vidų, kur vaikai buvo supažindinti, su Bažnyčios istorija, vaikai uždavinėjo klausimus, bei sužinojo trumpas istorijas apie svarbiausius ir reikšmingiausius paveikslus, Bažnyčios dalis ir jos pastatymo istoriją. Kunigo Domingo lydimi vaikai, grupelėmis po 4, galėjo užlipti siaurais tuneliais esančias Bažnyčios sienose, kurie vedė iki vargonų ir toliau virš lubų, kur vaikai galėjo apžiūrėti Bažnyčios ypatingas medines lubas iš arčiau. Po praleisto laiko Bažnyčioje, visi kartu keliavome į už jos esantį kiemą, kur vaikai užsiėmė aktyvia veikla: viena grupelė kartu su kunigu žaidė futbolą, kiti žaidė krepšinį, o likusi grupelė leido laiką žaidimų aikštelėje.

Dėkojame Švč. M. Marijos Škaplierinės parapijai, Klebonui kunigui Domingo Avellaneda už šiltą, nuoširdų ir priėmimą, šypsenas, įdomias veiklas bei naujas žinias. Taip pat dėkojame logopedei Editai ir mokytojai Viktorijai keliavusiai kartu su vaikais į šią nuostabią išvyką.

Mokytojo padėjėja Viktorija Grimalytė


Vaikų vasaros poilsio stovykla
„Nuotykių vasara“
2024-06-21

Paskutinė stovyklos „Nuotykių vasara“ diena prasidėjo kelione į Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo kultūrinės edukacijos skyrių, įsikūrusį Aukštaičių gatvėje. Stovyklautojus lydėjo mokytojos Ramutė, Laimutė, mokytojo padėjėja Viktorija. Stovyklos dalyvius pasitiko ir edukaciją „Bitele ratuto“ vedė Laura Linkevičienė. Laura programos dalyviams papasakojo, kaip anksčiau linksminosi mūsų protėviai, supažindino su lietuvių liaudies sutartinėmis, rateliais, žaidimais. Vaikai sužinojo, kas yra refrenas, mokėsi dainuoti sutartines, žaidė įvairius žaidimus. Po judriųjų žaidimų stovyklautojai susipažino su Aukštaitijos krašto tautinio kostiumo ypatumais, o įgytas žinias pritaikė praktiškai – kūrė ir spalvino tautinio kostiumo rašto fragmentą. Po edukacijos mažieji keliavo į Kultūros ir poilsio parko vaikų žaidimų aikštelę. Ten jų laukė laipynės, čiuožyklos, sūpynės. Vasariškas oras pakvietė vaikus linksmai pažaisti parko fontane, pailsėti gamtos prieglobstyje, bendrauti, atsipalaiduoti.

Grįžę į klasę stovyklautojai dalyvavo kūrybinėje veikloje „Linkėjimai vasarai“ – piešė labiausiai patikusias veiklas, rašė linkėjimus, vaišinosi saldumynais, sprendė, ko labiausiai prireiks vasarą. Savo patirtas emocijas, laiką praleistą stovykloje ir vykusias veiklas, stovyklos „Nuotykių vasara“ dalyviai įvertino GELTONA SPALVA! Paskutinė diena buvo pilna linksmų žaidimų, įspūdžių ir nuotykių, juoko ir šypsenų, aktyvi, kūrybinga, o laikas praleistas prasmingai. Palinkėję vieni kitiems geros vasaros, nešini stovyklautojo pažymėjimais, atsisveikinome iki kitos vasaros, kitų susitikimų ir nuotykių.

Ačiū Jums, mieli stovyklautojai, už šypsenas, skambų juoką, buvimą kartu, už norą draugauti, pažinti, patirti ir atrasti! Nuoširdus AČIŪ abiejų pamainų stovyklautojų TĖVELIAMS, puikiai įvertinusiems stovyklos veiklas, padėkas, linkėjimus!

Nuoširdus AČIŪ bibliotekininkei Daivai, mokytojams, neskaičiavusiems laiko, padėjusiems planuoti, organizuoti ir vesti veiklas: Alminui, Vaidai K., Sandrai K., Vidutei, Ramutei, Laimutei D. Žinau, kad Jumis visada galiu pasitikėti. AČIŪ!

AČIŪ direktorei Vilmai, pavaduotojoms Ligitai, Lijanai, Aidai, raštinės administratorei Jolantai už pagalbą, palaikymą, gerą žodį, patarimus.

Nuoširdžiai DĖKOJU Lietuvių Katalikų Religinės Šalpos (LKRŠ) fondui už suteiktą finansinę paramą, kurios dėka stovyklos „Nuotykių vasara“ stovyklautojai turėjo galimybę pailsėti, dalyvauti įvairiose veiklose, turiningai praleisti laiką, bendrauti, ugdytis pozityvią pasaulėvoką, krikščioniškas vertybes.

LKRŠ fondo finansuojama vaikų vasaros poilsio dienos stovykla „Nuotykių vasara“ darbą baigė. VISIEMS saugių, ramių, bet pačių geriausių ir šauniausių atostogų, naujų nuotykių ir įspūdžių! Iki kitų susitikimų jau kitoje vasaros stovykloje!

Stovyklos „Nuotykių vasara“ vadovė Elena Oldenburg