Paskelbta: 2014-10-12

Progimnazijoje viešėjo Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ projekto „T klasė“ komanda: Jūratė Jadkovnytė Petraitienė, Tadas Petraitis, Deividas Gaudėšius ir Kristina Fišienė. Progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė džiaugėsi, kad į renginį „T klasė – mokyklos bendruomenei“ gausiai susirinko progimnazijos tėveliai ir  mokytojai, linkėjo, kad progimnazija taptų bendrais namais tėvams, mokytojui, vaikui, kad atsirastų bendri pomėgiai, interesai, pokalbiai, kad kartu lengviau aptiktume kelią į vaiko širdį.

Projekto „T klasė“ vadovė, žurnalistė Jūratė Jadkonytė Petraitienė mokyklos bendruomenę supažindino su projektu „T klasė“, su dalyvavimo mokyklos gyvenime galimybėmis bei altenatyvomis. Susirinkusiems paaiškino, kad raidė „T“ reiškia „Tėvų“: trylikta, teisinga, tobula, tvirta, tolerantiška, o susirinkusieji dar interpretavo „tinkama, tvirta, talentinga...“ Projekto vadovė priminė statistiką, kad Lietuvoje tėvai savo vaikui vidutiniškai skyria 7 minutes per parą ir kvietė tėvus aktyviau kurti bendruomenę, suburtą klasės pagrindu, nes tai ne tik didžiulė pagalba mokytojui ir mokiniui, bet ir smagus bei naudingas laikas patiems tėvams. Aktyvesnis tėvų įsitraukimas į mokyklos veiklą šias minutes pratęstų bent iki pusvalandžio. Juk tiek, kiek duosime savo vaikams, tiek pasieksime jiems užaugus.

Projekto vadovė Jūratė psichologinės knygos tėvams ,,Laimingos mamos dienoraštis“ autorė. Autorė progimnazijos bendruomenei pristatė knygą, kurioje gausu psichologų patarimų auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus. Autorė patarė, kaip tapti geriausia mama: „Tai labai paprasta: reikia labai mylėti savo vaiką kai jam sekasi, ir dvigubai labiau – kai nesiseka…“

Kristina Fišienė , interneto svetainės „Mokytojo dienoraštis“ vadovė, bendruomenės narius kvietė prisijungti, rašyti savo nuomonę, klausti, bendrauti ir bendradarbiauti, diskutuoti ir dalintis informacija internetiniame mokyklų tinklalapyje „Mokytojo dienoraštis“. Susitikimo metu įkėlė progimnazijos linkėjimą visoms Lietuvos mokyklų bendruomenėms:
„Linkime keliauti mokslo labirintais kartu su vaikais su šypsena veide, gera nuotaika, nepritrūkti kantrybės, energijos ir semtis idėjų...“

Filmo vadovas Deividas Gaudėšius pristatė filmą„T klasė“. Filmas pasakoja apie projekto ,,T klasė“ pirmojo etapo metu 2011-2013 m..m. sėkmingą tėvų bendradarbiavimą su mokykla, aktualiausius mokyklos ir mokinių gyvenimo ypatumus iš arti. Kai filme buvo rodomas reportažas apie mūsų progimnaziją, salėje kilo šurmulys, šypsenos, juokas, komentarai. Kaip smagu, kai apie mokyklos vykdomas veiklas sužino ne tik bendruomenė, bet ir kitos Lietuvos  mokyklos. Džiaugiamės, kad įvairia pogimnazijoje vykdoma veikla įrodėme, kad esame žingeidūs, novatoriški, smalsūs ir išradingi ir tapome Lietuvos mokyklų projekte „T klasė“ metodinio filmo dalimi.

Diskusijos „Mokykla, kurią kurčiau savo vaikui“ metu progimnazijos  tėveliai prižadėjo kuo dažniau bendradarbiauti su mokykla, kviestis mokinius į savo darbovietes, talkinti mokytojams klasėje, aktyviau domėtis vaikų pasiekimais ir mokymosi motyvacija.

Susitikimo pabaigoje visi renginio dalyviai buvo apdovanoti „T klasė“ rašikliais ir žurnalu tėvams „T klasė“, o progimnazijos „T klasė“ ir Lietuvos mokyklų „T klasė“ komanda po susitikimo dar ilgai dalinosi patirtimi, džiaugėsi maloniais įspūdžiais, diskutavo, vaišinosi kava ir arbata.

Jūratės Jadkonytės Petraitienės knygą „Laimingos mamos dienoraštis“, metodinį filmą „T klasė“, žurnalą tėvams „T klasė“ ir „T klasė“ veiklų, skirtų didinti tėvų galimybes švietime, stiprinti tėvystės įgūdžius bei skatinti visus mokyklos bendruomenės narius bendradarbiauti metodinę medžiagą „Geroji patirtis“, skirtą mokyklų bendruomenėms, galite rasti progimnazijos bibliotekoje.

Kviečiame, kad trys svarbiausi progimnazijos bendruomenės dalyviai – mokytojai, mokiniai ir tėvai – būtų aktyvūs ir iniciatyvūs mokyklos gyvenimo dalyviai, nes suvienijus jėgas galime pasiekti geresnių rezultatų.

Projekto „T klasė“ koordinatorė mokykloje,
progimnazijos „T klasė“ seniūnė,