Antreprenerystės festivalis „Nacionalinė galimybių diena“

Paskelbta: 2021-02-18

Progimnazijos mokytojai dalyvavo inovatyviame Antreprenerystės festivalyje „Nacionalinė galimybių diena“, girdėjome išskirtinius pranešimus švietimo bendruomenei, kurioje buvo kalbama ne apie problemas, o apie drąsius problemų sprendimus, kaip pastebėti ir kurti galimybes, kaip didelių iššūkių akivaizdoje kūrybiškai pažvelgti į situaciją, atrasti naujas idėjas ir pasiūlyti pokytį kuriančius sprendimus. Festivalyje pranešimus skaitė Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Kristina Dryža, viena įtakingiausių pasaulio futurologių ir verslo konsultančių, antropologė, rašytoja, Danielius Stasiulis, inovatyvios internetinio mokymosi platformos „BitDegree“ bendraįkūrėjas, Alberto Levy, „inovacijų evangelistas“, tarptautinis dėstytojas, technologijų ir rinkodaros konsultantas, Paul De Miko, socialinių tinklų žvaigždė, turinio kūrėjas „YouTube“,Mantas Mikuckas, pirmojo lietuviško „vienaragio“ „Vinted“ bendraįkūrėjas ir vykdantysis direktorius, Dalia Ibelhauptaitė, teatro ir operos režisierė, prodiuserė, Alfredas Bumblauskas, istorijos profesorius, Ernestas Kalabuckas, pirmosios lietuviškos kosmoso technologijų įmonės „NanoAvionics“ technologijų vadovas, Simona Cymbaliukaitė, turinio apie ekologiją, veganizmą, tvarią madą, verslumą, produktyvumą kūrėja „Instagram“ ir „YouTube“, kavos ir kulinarijos entuziastė. Visi antprepreneriai pasakojo savo pačių istorijas ir sėkmes, patirtų klaidų pavertimą žiniomis ir sėkme, kaip pomėgį ir aistras paversti verslu, kaip nebijoti kvailų minčių ir jas pasiūlyti kitiems, kurti prototipus idėjos rankomis.

Visuose pasisakymuose nuskambėjo, kad viskas prasideda mokyklos suole, kad labai svarbu į ugdymą įtraukti finansinio raštingumo ir verslumo kompetencijas, bendradarbiauti su verslininkais, kviestis juos į mokyklą, nebijoti priimti naujus, drąsius dalykus, kurie „iššoka“ iš nusistovėjusių taisyklių. Naivu galvoti, kad kažkas mums nurodys vienintelį kelią, galimybių daug, didelis menas jas išmokti „išgryninti“, prisitaikyti savo idėjoms įgyvendinti, gebėti atsirinkti. Idėjos sėkmingumą nulemia darbas komandoje. Labai svarbi kognityvinė įvairovė, svarbu pamatyti ir išmokti išgirsti, ką galvoja kiti. Verslumas yra kūrybiškumas, kurio ieškome kasdienybėje, išmintis – romanas su klausimais. Turime užduoti sau kuo daugiau įdomesnių ir netipinių klausimų, kad galėtume žvelgti į kitokį pasaulį.

Antreprenerystė yra kelionė, kuri prasideda įkvėpimu, veda link klestėjimo, joje susipina emocijos ir nuosmūkiai. Bet svarbiausia šioje kelionėje – laimėtojo požiūris, nuolatinės pastangos ir bendradarbiavimas“ (Mariano Andrade Gonzalez,,Moody’s Lietuvoje direktorius).

Dėkojame Lietuvos Junior Achievement už galimybę dalyvauti Nacionalinėje galimybių dienoje, už galimybę artimiau susipažinti su Antreprenerystės sąvoka, kas yra tas antreprenerio požiūris, už Junior Achievement iniciatyvą ir prasmingumą ugdyti jauną verslumą mokyklose.

Nekantriai lauksime Larry C. Farrell knygos „Antreprenerio požiūris“, kad visa bendruomenė galėtų perskaityti antrprenerių istorijas, kurios patvirtina, kad šiuolaikiniame pasaulyje galimybės neribotos – dažniausiai ribas susikuriame patys savo galvose.

Antrepreneriais gali būti visi, svarbu imtis veiklos, pati didžiausia antprenerio galimybė – bandymas siekti, tą ir bandysime progimnazijoje įgyvendindami finansinio raštingumo ir verslumo kompetencijas ir idėjas.

Mokytojos metodininkės Danguolė Kviliūnienė ir Nijolė Misevičienė