2020-11-12 60

Lapkričio 9-15 dienomis rengiama kasmetinė Šiaurės šalių literatūros savaitė.
Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
Į Šiaurės šalių literatūros savaitės garsinius skaitymus kasmet susirenka daugiau kaip 200 tūkstančiai žmonių. Daugiau kaip 2000 mokyklų, bibliotekų, kitų kultūros ir švietimo organizacijų visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione sutartą dieną tą pačią valandą organizuoja Šiaurės šalių autorių knygų skaitymus.
Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema - Šiaurės šalys ir pasaulis.
Planetoje mūsų yra arti aštuonių milijardų. Savo pasaulį mes kuriame visi kartu. Mes galime laisvai keliauti po pasaulį, išvykti iš savų namų, savos aplinkos į nepažįstamus ir svetimus kraštus. Kelionių būna artimų ir tolimų, trumpų ir nesibaigiančių. Pasaulis gali mums atrodyti neaprėpiamas, bet gali būti ir visai nedidelis. Tačiau viena mes žinome tvirtai - visi tie aštuoni milijardai žmonių gyvena ir kuria kiekvienas savo unikalų pasaulį, mes visi tęsiame kiekvienas savo unikalią istoriją.

Mūsų progimnazija prisijungė prie šio tarptautinio projekto. Lapkričio 9 dieną - Didžiąją skaitymų dieną, nuo pat ankstyvo ryto klasėse vyko garsiniai skaitymai. Bibliotekininkė Daiva pradinių klasių mokiniams skaitė norvegų rašytojos Kristin Roskifte paveikslėlių knygą "Visi iki vieno", o vyresnių klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis Sandra ir Dalia nuotolinio mokymo metu skaitė švedų rašytojo Jacob Wegelius knygos ištrauką „Žudiko beždžionė“. Pradinukams daug džiaugsmo suteikė paveikslėlių knyga "Visi iki vieno". Knygos pavadinimas reiškia ir skaičiavimą (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi. Tai knyga ne vien apie aritmetiką. Autorė šlovina pasaulio margumą ir žmonių skirtingumą. Pradinukams patiko skaitymai prie žvakių šviesos bei diskusijos, į kurias vaikai smagiai įsitraukė: kiekvienas norėjo papasakoti savo linksmą istoriją. Skaitykloje veikia šiaurės šalių rašytojų knygų paroda, progimnazijos fojė esančiuose stenduose galima plačiau sužinoti apie šiaurės šalių rašytojus ir jų kūrybą.

Patyčių dėžutė

Tvarkaraščiai

Pamokų laikas

1. 8.00    –   8.45
2. 8.55    –   9.40
3. 9.50    –   10.35
4. 10.55  –   11.40
5. 12.00  –   12.45
6. 12.55  –   13.40
7. 13.50  –   14.35

Virtuali kelionė

Mokytojų svetainės