2019-12-03 351

Lapkričio 28 d. (ketvirtadienį) mūsų progimnazijoje vyko turininga ugdymo diena – Karjeros diena, kurią organizavo Ugdymo karjerai darbo grupė. Šią dieną 1-8 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, kurių pagrindinis tikslas buvo padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas (saves pažinimo, karjeros galimybių pažinimo, karjeros planavimo), įgyti naujų žinių apie būsimą profesinį gyvenimą, susipažinti su įvairiomis profesijomis.

1-4 klasėse vyko pokalbiai apie įvairias profesijas, mokinių tėvelių profesijas, finansinio raštingumo pamokos, kūrybiniai įvairių profesijų pristatymai, mokiniai žiūrėjo filmukus apie įvairias profesijas ir t.t. Tėveliai vedė Sėkmės pamokas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b, 4a, 4b klasėse.

5-8 kl. mokiniai taip pat dalyvavo Sėkmės pamokose: 5a kl. tokią pamoką vedė slaugytoja ir eigulys, 6a kl. ir 6b kl. – bibliotekininkė, 7a kl. – buvusi mūsų progimnazijos mokinė, dabar 5-sios gimnazijos dvyliktokė Viktorija, 7 b kl. – mokytoja Sandra.

5-ųjų klasių mokiniai rašė rašinėlius “Mano svajonių profesija” ir piešė piešinius, 6-7 klasių mokiniai turėjo pamoką “Mano karjeros kompetencijos”: atliko įvairius savęs pažinimo testus, aiškinosi, kokios profesijos jiems tiktų pagal dabartinius gebėjimus, įgūdžius, su mokytojais aptarė testų rezultatus.

Pagilinti karjeros kompetetncijas mokiniams labai padėjo praktiniai kūrybiniai seminarai aktų salėje su “Tutolabs Kids” (Įmonė “Mokinio karjera”) atstovais Remigijumi Jakščiu ir Agne Ašmonaite. Šie susitikimai buvo organizuoti 6-ųjų, 7-ųjų ir 8-ųjų klasių mokiniais. Saviugda, savęs pažinimas ir ugdymas karjerai yra būtinas kiekvienam moksleiviui. Remigijus puikiai rado bendrą kalbą su mūsų mokiniais, atliko su jais įvairias kūrybines užduotis, remdamasis savo patirtimi puikiai motyvavo mokinius planuoti savo ateitį, turėti svajonių, kantriai jų siekti, davė 10 puikių patarimų, kaip būti sėkmingam. Mokinius sužavėjo Remigijaus išsilavinimas, kantrybė siekiant savo tikslų, gebėjimas įdomiai bendrauti.

Vėliau 5-8 klasių mokiniai lankėsi įvairiose miesto įstaigose, kur praktiškai susipažino su profesijomis, sužinojo labai daug naujo ir įdomaus. 5a ir 5b kl. mokiniai apsilankė kultūros centre “Garsas”, 6a kl. – Vyriausiajame policijos komisariate, 6b kl. – Panevėžio centriniame pašte, 7a kl. – Panevėžio turizmo informacijos centre, 7b kl. – Panevėžio apygardos teisme, 8a ir 8b kl. – UAB “Plastara”.

Po išvykų mokiniai pildė refleksijos lapus „Karjeros medis“. Iš jų buvo parengta paroda.

Ši Karjeros diena buvo buvo tikrai turininga, įvairi ir praturtino mokinių žinias bei įgūdžius.

Profesijos patarėja mokytoja Dainora Raudienė
Patyčių dėžutė

Tvarkaraščiai

Pamokų laikas

1. 8.00    –   8.45
2. 8.55    –   9.40
3. 9.50    –   10.35
4. 10.55  –   11.40
5. 12.00  –   12.45
6. 12.55  –   13.40
7. 13.50  –   14.35

Virtuali kelionė

Mokytojų svetainės