Vaikų vasaros stovykla "Vasaros stotelės" 1-4 klasių mokiniams

Paskelbta: 2024-06-12

„Vasaros stotelės“
Pirma stotelė - „Miško diena“
2024-06-10

Paveikslėlis1.jpg

Birželio 10 d. stovyklos „Vasaros stotelės“ dalyviai rinkosi į stovyklos pirmąją dieną. Stovykla vykdoma įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą vaikų vasaros stovyklos projektą „Vasaros stotelės“. Stovyklos vadovės specialioji pedagogė Erika Merkienė ir socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė. Ši diena buvo skirta veikloms gamtoje. Ryte visi susirinkę aptarėm dienos veiklas, aptarėm stovyklos savaitės susitarimus, susirinkome visus reikalingus daiktus stovyklavimui ir vykome į Berčiūnus. Nuvykę į Berčiūnų poilsiavietę, visi kartu sustojome į draugystės ratą, susiskaičiavome kiek mūsų atvyko į Berčiūnus, pasiskirstėme darbais. Pirmiausia visi kartu žaidėme įvairius žaidimus gamtoje: gamtos gėrybių paieškos, gamtos dizaineris, sportas gamtoje, virvės traukimas, slėpynės. Mergaitės ruošė pietų stalą, po sočių pietų maudėmės ir braidėme upėje. Visi kartu praleidome labai linksmai laiką. Ačiū vaikams, Jūs buvote nuostabūs.

„Vasaros stotelės“
Antra stotelė - „Meno diena“
2024-06-11

Paveikslėlis1.jpg

Birželio 11 d. stovyklautojai rinkosi į antrąją stovyklos „Vasaros stotelės“ dieną, kuri vadinasi antra stotelė „Meno diena“. Susirinkę mokykloje, visi kartu pėstute keliavome į Panevėžio teatrą „Menas“. Čia turėjome nuostabiai linksmą ir smagią edukaciją su „Karlsonu“, kuris mums pravedė ekskursiją po teatrą „Menas“. Ekskursijos metu vaikai susipažino su visomis teatro patalpomis bei išsiaiškino jų paskirtį ir funkcijas. Buvo suteikta prieiga patiems vaikams saugiai įjungti scenos prožektorius ir paleisti garso efektus. Apžiūrėjo spektakliuose naudojamus butaforinius daiktus, nagrinėjo jų sandara. Stovyklautojai buvo supažindinti su teatrinėmis profesijomis taip pat išsiaiškino jų tarpusavio ryšius. Apžvelgė ir analizavo spektaklių plakatus, jų estetinę pusę ir paskirtį. Edukacijos metu vaikai galėjo įsikūnyti į personažus ir pagal paruoštą scenarijų suvaidino trumpą etiudą – tokiu būdu buvo ugdomas vaikų kūrybiškumas, gebėjimas improvizuoti, bendrauti. Ekskursijos vedėjas Karlsonas, lektorius Ovidijus Kazarinas, skatino vaikų smalsumą, ragino klausinėti ir domėtis, stiprino stovyklautojų saugumo bei pasitikėjimo jausmą būnant viešosiose įstaigose ir bendraujant su teatro profesijų žmonėmis, supažindino vaikus su elgesio taisyklėmis teatre.

Po smagios edukacijos Panevėžio teatre „Menas“ autobusu vykome kino centrą „Garsas“, kur žiūrėjome animacinį filmą „Žiogas ir Antuanetė“. Tai nauja ir įkvepianti gerai žinomos Ezopo pasakėčios interpretacija. Ketas, gitara grojantis žiogelis, vadovauja muzikantų grupei ir linksmina nerūpestingus vabaliukus. Netoliese gyvena Antuanetė – skruzdėlyno paveldėtoja. Šiame skruzdėlyne muzika yra uždrausta, vyrauja griežta drausmė ir reikalaujamas tik sunkus darbas. Netikėtai jiedu susitinka ir tarp jų užsimezga šilti jausmai. Skruzdėlė Antuanetė stengiasi įspėti žiogus apie ateinančia žiemą, bet jiems tai nė motais. Netikėtai itin valdingas skruzdžius Anteodoras pagrobia Antuanetę. Vaikams filmas labai patiko.

Ši diena buvo nuostabi, patyrėme daug gražaus laiko drauge!!!

„Vasaros stotelės“
Trečia stotelė - „Pažinimo diena“
2024-06-12

Paveikslėlis1.jpg

Birželio 12 d. stovyklautojai rinkosi į Trečiąją stotelę – „Pažinimo dieną“. Diena prasidėjo nuo keksiukų kepimo, jų puošimo ir smagaus bendravimo prie arbatos puodelio. Tada smagiai atšventėme stovyklautojos Godutės 9-ąjį gimtadienį. Sekanti veikla vyko Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“. Ši edukacinė veikla mokiniams labai patiko. Grįžę į mokyklą žaidėme, šokome, sportavome. Diena pralėkė labai greitai! Daug smagių akimirkų išliks prisiminimuose, bet ne nuotraukose. Ačiū vaikams!!!

Socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė
Specialioji pedagogė Erika Merkienė