Akcija „Lietuvai ir man“

Paskelbta: 2015-02-13
 2015 metų kovo 11-ąją sukaks 25 metai, kai buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo aktas dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo.

Saugesnio interneto diena

Paskelbta: 2015-02-12
 „Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse. Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

Pamokose svečiuojasi tėveliai

Paskelbta: 2015-02-12
 Šiais mokslo metais technologijų pamokose ir popamokinėje veikloje vykdoma programa „Gaminu kartu su“. Į 6a klasės technologijų mitybos praktikos darbą sutiko apsilankyti ir pademonstruoti savo firminio pyrago kepimo technologiją Dominyko Gedvilos tėvelis. Dominyko tėvelis yra profesionalus virėjas, mokslus baigęs Maskvoje, armijoje dirbęs virėju. Jis moka viską: kepti, virti, konservuoti. Visiems klasės mokiniams buvo įdomu stebėti, kaip minkoma, kočiojama tešla, ruošiamas pyragas, o kai tai daro tėtis- įspūdis nepakartojamas. O dar labiau nustebino skonis – tuo galėjo įsitikinti 6a klasės mokiniai ir visi, kurie tą dieną ragavo šio puikaus kepinio.

Padėkos ir dovanos progimnazijos pradinukams

Paskelbta: 2015-02-06
 Mūsų progimnazijos pradinių klasių mokiniai noriai dalyvauja įvairiuose konkursuose: „Gražinkime Lietuvą“, „Vaikų Velykėlės“, „Gandrus pasitinkant“, „Gyvoji gamta“, ugdo(si) kūrybinius, meninius ir estetinius gebėjimus. Vaikų pastangos visada pastebimos ir įvertinamos: džiaugėmės kompaktiniais diskais, žiūrėjome Naisių vasaros teatro spektaklį. Šie konkursai vyksta „Naisių vasaros“ projektų, kultūros mecenato, agronomo Ramūno Karbauskio iniciatyva. Šiemet jam suteiktas „Geriausio vaikų draugo“ vardas.

Interneto edukaciniai žaidimai „Vaikų kampelyje“

Paskelbta: 2015-02-05
 2015 m. vasario 4 d. mūsų progimnazijoje, muzikos pamokose, lankėsi Panevėžio Europos informacijos centro vadovė Alina Misiūnienė. Ji supažindino 6b ir 5a klasės mokinius su Interneto edukaciniais žaidimais „Vaikų kampelyje" pravedė jiems įdomius užsiėmimus.

Baigėsi akcija „Kamštelių vajus“

Paskelbta: 2015-02-03
 Sausio 30 d., kartu su I pusmečiu, baigėsi ir gamtosauginė akcija „Kamštelių vajus“, kurią inicijavo mūsų progimnazijos Mokinių taryba, gamtosauginė mokykla ir socialinė pedagogė. Nuo spalio iki sausio mėn. klasių bendruomenės rinko plastikinius kamštelius. Akcijos tikslas buvo paskatinti mokinius ir jų šeimas rūšiuoti atliekas, kad jas būtų galima perdirbti ir vėl naudoti mūsų gyvenime. Juk plastikas, išmestas kieme, miške ar šiaip kur nors mus supančioje aplinkoje, nesuyra tūkstančius metų.Nors gamtoje plastikas ilgai neyra, jame pasitaikančios medžiagos, pvz.dioksinas, deginant greitai plinta ore, vandenyje ir teršia juos. Todėl atliekų rūšiavimas yra, visų pirma, rūpinimasis savo ir savo aplinkos sveikata.

Renginiai, skirti tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti

Paskelbta: 2015-01-31
 Sausio 27-oji – tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Minėdami šią svarbią datą, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytojos D.Mačėnienė, R.Pranckevičienė, 7a mokiniai dalyvavo mitinge Atminties skvere, prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ , forume „Europos holokausto istorija“ Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje. Stebėjo ir aptarė dokumentinį filmą, skirtą Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos aukoms atminti.

Varžytuvės „Ponas Žodis“

Paskelbta: 2015-01-31
 Mūsų progimnazijoje to dar nebuvo – varžytuvės „Ponas Žodis“! Šis žaidimas dar žinomas „Alias“ vardu. „Alias“ lotyniškai reiškia „dar žinomas kitaip“. Žaidžiant reikia apibūdinti kortelėje parašytą žodį taip, kad kiti komandos nariai jį kuo greičiau atspėtų. Profesorius V. Lavua kalbėjo: „Teisingai turtinga kalba yra ta, kuri kiekvienam daiktui, kiekvienam dvasiniam veiksmui turi atitinkamą posakį, nevartoja to paties pavadinimo dviem panašiems daiktams, o visiems skirtingai. Tokia kalba yra lietuvių kalba“. Šių varžytuvių tikslas ir buvo skatinti mokinius domėtis lietuvių kalba, turtinti savo žodyną, būti kūrybingiems ir išradingiems. Varžytuvių iniciatorė – progimnazijos Mokinių taryba.

Antrasis saviugdos klubo narių užsiėmimas

Paskelbta: 2015-01-23
 Sausio 20 d., 17.30 val. progimnazijos konferencijų salėje įvyko antrasis saviugdos klubo narių užsiėmimas tema „Nuo ko prasideda ugdymas? Švietimo ir ugdymo skirtumai bei pagrindiniai tikslai“, kurį vedė LTF tėvų saviugdos klubo moderatorė, psichologė Rasa Lydekienė.

NKMA konferencija „Lyderystė patiriant savo tapatumą. Tikslų ir atsakomybės kūrimas katalikiškose mokyklose“

Paskelbta: 2015-01-21
 Sausio 8–10 d., Birštone vyko Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos organizuota konferencija „Lyderystė patiriant savo tapatumą. Tikslų ir atsakomybės kūrimas katalikiškose mokyklose“. Konferencijoje dalyvavo ir progimnazijos komanda: progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė ir progimnazijos tarybos pirmininkė Jolanta Chatkevičienė.