Interneto edukaciniai žaidimai „Vaikų kampelyje“

Paskelbta: 2015-02-05
 2015 m. vasario 4 d. mūsų progimnazijoje, muzikos pamokose, lankėsi Panevėžio Europos informacijos centro vadovė Alina Misiūnienė. Ji supažindino 6b ir 5a klasės mokinius su Interneto edukaciniais žaidimais „Vaikų kampelyje" pravedė jiems įdomius užsiėmimus.

Baigėsi akcija „Kamštelių vajus“

Paskelbta: 2015-02-03
 Sausio 30 d., kartu su I pusmečiu, baigėsi ir gamtosauginė akcija „Kamštelių vajus“, kurią inicijavo mūsų progimnazijos Mokinių taryba, gamtosauginė mokykla ir socialinė pedagogė. Nuo spalio iki sausio mėn. klasių bendruomenės rinko plastikinius kamštelius. Akcijos tikslas buvo paskatinti mokinius ir jų šeimas rūšiuoti atliekas, kad jas būtų galima perdirbti ir vėl naudoti mūsų gyvenime. Juk plastikas, išmestas kieme, miške ar šiaip kur nors mus supančioje aplinkoje, nesuyra tūkstančius metų.Nors gamtoje plastikas ilgai neyra, jame pasitaikančios medžiagos, pvz.dioksinas, deginant greitai plinta ore, vandenyje ir teršia juos. Todėl atliekų rūšiavimas yra, visų pirma, rūpinimasis savo ir savo aplinkos sveikata.

Renginiai, skirti tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai paminėti

Paskelbta: 2015-01-31
 Sausio 27-oji – tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Minėdami šią svarbią datą, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytojos D.Mačėnienė, R.Pranckevičienė, 7a mokiniai dalyvavo mitinge Atminties skvere, prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ , forume „Europos holokausto istorija“ Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje. Stebėjo ir aptarė dokumentinį filmą, skirtą Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklos aukoms atminti.

Varžytuvės „Ponas Žodis“

Paskelbta: 2015-01-31
 Mūsų progimnazijoje to dar nebuvo – varžytuvės „Ponas Žodis“! Šis žaidimas dar žinomas „Alias“ vardu. „Alias“ lotyniškai reiškia „dar žinomas kitaip“. Žaidžiant reikia apibūdinti kortelėje parašytą žodį taip, kad kiti komandos nariai jį kuo greičiau atspėtų. Profesorius V. Lavua kalbėjo: „Teisingai turtinga kalba yra ta, kuri kiekvienam daiktui, kiekvienam dvasiniam veiksmui turi atitinkamą posakį, nevartoja to paties pavadinimo dviem panašiems daiktams, o visiems skirtingai. Tokia kalba yra lietuvių kalba“. Šių varžytuvių tikslas ir buvo skatinti mokinius domėtis lietuvių kalba, turtinti savo žodyną, būti kūrybingiems ir išradingiems. Varžytuvių iniciatorė – progimnazijos Mokinių taryba.

Antrasis saviugdos klubo narių užsiėmimas

Paskelbta: 2015-01-23
 Sausio 20 d., 17.30 val. progimnazijos konferencijų salėje įvyko antrasis saviugdos klubo narių užsiėmimas tema „Nuo ko prasideda ugdymas? Švietimo ir ugdymo skirtumai bei pagrindiniai tikslai“, kurį vedė LTF tėvų saviugdos klubo moderatorė, psichologė Rasa Lydekienė.

NKMA konferencija „Lyderystė patiriant savo tapatumą. Tikslų ir atsakomybės kūrimas katalikiškose mokyklose“

Paskelbta: 2015-01-21
 Sausio 8–10 d., Birštone vyko Nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos organizuota konferencija „Lyderystė patiriant savo tapatumą. Tikslų ir atsakomybės kūrimas katalikiškose mokyklose“. Konferencijoje dalyvavo ir progimnazijos komanda: progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė ir progimnazijos tarybos pirmininkė Jolanta Chatkevičienė.

Sausio 13-osios edukacinė pamoka muziejuje

Paskelbta: 2015-01-14
 3a klasės mokiniai, kaip ir visi mokyklos mokiniai, dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Uždegėme žvakeles, pagerbėme žuvusius tylos minute. Pasaulio pažinimo pamokai vykome į Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejų. Edukacinėje pamokoje susipažinome su istoriniais 1991 m. sausio 13-osios įvykiais; žiūrėjome unikalų dokumentinį filmą, atvaizduojantį tuo pačiu metu Vilniuje ir Panevėžyje vykusius įvykius. Įgytas žinias įtvirtinome surinkdami istorinių nuotraukų dėlionę. Dailės pamokoje nupiešėme tautos vieningumą prieš 24 metus.

Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Paskelbta: 2015-01-13
 Antradienį 8.00 val. mokyklos languose degė žvakelės. Mes dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prieš 24 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę. Uždegdami atminimo žvakeles 1 – 8 klasių mokiniai, mokytojai prisiminė tuos, kurie kovojo už Lietuvą ir žuvo dėl jos Laisvės. Sausio 13-osios minėjimas - tai galimybė parodyti, kad ir šiandien mokame būti vieningi, pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Adventinė viktorina

Paskelbta: 2015-01-05
 Baigiantis advento laikui ir artėjant Kalėdoms Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 6b klasės mokiniai su klasės auklėtoja Skaidrė Zavadskienė ir tikybos mokytoja s. Kristina Mikalauskaite išsiruošė į susikaupimo popietę, kuri vyko 5-oje gimnazijoje ir šv. Kotrynos vienuolyne.

Angelų paroda

Paskelbta: 2015-01-02
Lai saugos Jūsų šeimas ANGELAS... Nuo tamsos lig aušros Ir dieną miglotą Lydės Jūsų kelią, Jūsų grįžtančių lauks, Saugos Jūsų ramybę Ir bėgantį laiką. (Birutė Gaigalienė)