Pilietiškumo akcija „Apkabinkime Laisvę“

Paskelbta: 2015-03-13
 Mūsų mokyklos šeštokai šį trečiadienį dalyvavo Panevėžio miesto pilietiškumo akcijoje „Apkabinkime Laisvę“. Puikus oras, galybė žmonių, įspūdinga vėliava ir bendrumo, vienybės jausmas lydėjo mus šią šventinę dieną. Lietuvos nepriklausomybės 25 – metis šeštokams liks tikrai įsimintina data.

Dainų festivalis Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Paskelbta: 2015-03-13
 Kovo 6 d. Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko septintasis dainų festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, 25-osioms metinėms paminėti. Jame dalyvavo įvairūs ansambliai iš Radviliškio kultūros centro, Šeduvos gimnazijos, Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos, Muzikos mokyklos, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos, „Saulėtekio“ ir žinoma mūsų Alfonso Lipniūno progimnazijos. Į šventę buvo pakviesti svečiai Seimo narys Povilas Urbšys ir kandidatas į miesto merus, politikas, sąjūdietis Rytis Mykolas Račkauskas.

Paaiškėjo 6 klasių mokinių Eruditų konkurso nugalėtojai

Paskelbta: 2015-03-13
 Kovo 9 d. mūsų progimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs Eruditų konkursas. Jis buvo skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Šį kartą konkurse jėgas išmėgino gerai ir labai gerai besimokantys 6 klasių mokiniai - 6 iš 6 a klasės ir 7 iš 6 b klasės. Konkursą vedė Mokinių tarybos pirmininkas Mindaugas Laskovas (7 b), Mokinių tarybos narės Deimantė Milinytė (6 a), Ugnė Skaržauskaitė (6 b) ir mokytoja Dainora Raudienė.

Procesijos mergaitės

Paskelbta: 2015-03-10
Kategorija: Sielovada
 Mažųjų  Jėzaus draugų  būrelio mergaitės pirmaisiais mėnesio sekmadieniais dalyvauja Kristaus Karaliaus Eucharistinėje procesijoje, o kartą  per du mėnesius adoruotojų grupė susitinka  šv. Kotrynos vienuolyne.

Apyrankių akcija

Paskelbta: 2015-03-09
 Mūsų mokyklos bendruomenė įsijungė į Lietuvos nepriklausomybės 25-mečio proga inicijuotą akciją "Lietuvai ir man" ir pinėme trispalves draugystės apyrankes. Visas nupintas apyrankes, 5 a ir 7 a klasių mokiniai 2015-03-06 išvežė į Vilnių, Nacionalinę dailės galeriją. Savo apyrankėmis papuošėmė Gediminaičių stulpų konstrukciją.

Mokinių tekstilės kūrybinių darbų paroda, skirta Kovo 11-ajai

Paskelbta: 2015-03-08
 Pasvalio rajono savivaldybėje atidaryta mūsų progimnazijos aštuntokų baigiamųjų darbų paroda ,,Aš augu kartu su Lietuva“, skirta Kovo 11-jai pažymėti. Mokiniai sukūrė ir įgyvendino tekstilės karpinių kūrybinius darbus. Ši karta gimė ir augo  nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje. Tai atspindi ir parodos pavadinimas. Darbai atlikti tekstilės karpinių technika. Tekstilės paveiksluose atsispindi šių dienų jaunimo požiūris į gimtąjį kraštą, Tėvynę. Darbai sukurti, remiantis lietuvių liaudies meno tradicijomis. Šiais darbais mokiniai įprasmino žodį, mintį, jausmą, kylantį iš versmių versmės – Lietuvos...

Karjeros ir amatų diena

Paskelbta: 2015-03-07
 Kovo 4 d. mūsų progimnazijoje vyko Karjeros ir amatų diena. Šios dienos veiklas suplanavo ir organizavo progimnazijos ugdymo karjerai darbo grupė. 1-4 kl. mokiniai susipažino su senaisiais lietuvių amatais, Kaziuko mugės istorija ir papročiais. 5-8 klasių mokiniams per pirmą ir antrą pamokas vyko Sėkmės pamokos.

Pelenų dienos šv. Mišios

Paskelbta: 2015-03-05
Kategorija: Sielovada
 Jau tapo tradicija gavėnios metą  Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenėje  pradėti  šv. Mišiomis ir šventintų pelenų barstymu. Šiemet taip pat kapelionas  kunigas Domingo aukojo šv. Mišias, jam patarnavo

Septintokai varžėsi, kas geriau žino žodžius

Paskelbta: 2015-03-03
 Neseniai mūsų progimnazijoje Mokinių tarybos iniciatyva vyko antrosios varžytuvės „Ponas Žodis“, kuriame varžėsi dvi septintųjų klasių komandos. Komandų nariai turėjo apibūdinti kortelėse esančius daiktavardžius, veiksmažodžius, personažus, patarles kitais žodžiais, nenaudojant tos pačios šaknies žodžių, o jų komandų draugai turėjo kuo greičiau atspėti. Ypač įdomu buvo klausytis, kaip septintokai bandė paaiškinti žinomas patarles, nenaudodami jose esančių žodžių. Tokios varžytuvės parodo, kaip mokiniai moka lietuvių kalbą, kiek žodžių moka, ar jiems nepritrūksta lietuviškų žodžių. Kadangi dar ir laikas spaudžia, nes reikia apibūdinti kuo daugiau žodžių per vieną minutę, tai varžytuvių dalyviai ir žiūrovai išgirdo nepakartojamų apibūdinimų, sukėlusių daug smagaus juoko. Šiose varžytuvėse sėkmė lydėjo 7 b klasės komandą. Ji laimėjo I vietą. 7 a klasės komanda atsiliko vos keliais taškais ir užėmė II vietą. Abi komandos apdovanotos diplomais, saldžiaisiais prizais.

Trečiasis progimnazijos Saviugdos klubo užsiėmimas „Vertybių įtaka žmogaus gyvenimui ir bendruomenei“

Paskelbta: 2015-03-02
 Progimnazijos Saviugdos klubo nariai susirinko į trečiajį užsiėmimą „Vertybių įtaka žmogaus gyvenimui ir bendruomenei“. Užsiėmimą vedė Lietuvos Tėvų Forumo Saviugdos klubo moderatorė, lektorė Jolanta Lipkevičienė.  Susitikime-diskusijoje „ Kaip tapti laimingu? Aš galiu… Savęs vadyba…“ nuoširdžiai savo patyrimus, žinias, patarimus dalijo moderatorė Jolanta Lipkevičienė . Ji priminė, kad tik laimingas žmogus aplink save daro kitus laimingais ir pakvietė visu spažaisti „Sėkmės“ žaidimą. Užsiėmimo metu buvo analizuojamos vertybės ir jų samprata. Vertybinės nuostatos – tai neatsiejama asmeninės, socialinės, pažinimo bei kultūrinės kompetencijos dalis, o didžiausia vertybė yra gyvybė.