Šventė „EILIŲ ORKESTRAS“

Paskelbta: 2018-11-19
  Lapkričio 13 d. 3a klasės mokiniai: Akvilė, Austėja, Meida, Melita ir Martynas dalyvavo bibliotekos „Židinys“ eilių ir muzikos šventėje – konkurse „Eilių orkestras“. Šiame konkurse dalyvauti ir bandyti prakalbinti lietuvių poetų eiles, sukuriant joms muziką, panoro net aštuonios Panevėžio miesto mokyklos. Tai buvo puiki proga susiburti, prisiminti, kas esame ir iš kur kilę. O mes esame lietuviai, daininga tauta, tad tądien dainavome dainas pagal lietuvių poetų eiles ir bandėme užmirštus eilėraščius prikelti naujam gyvenimui. Tai buvo "Šimtmečio eilių orkestras".

Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos svečių koncertas

Kategorija: Veiklos
  Lapkričio 19 d. mūsų progimnazijoje lankėsi svečiai iš V. Mikalausko Menų gimnazijos. Jie mūsų 8-tų klasių ir neformalaus vaikų švietimo būrelio Dainavimo studijos mokiniams dovanojo gyvo garso koncertą, skirtą religinės muzikos globėjai šv. Cecilijai.

VII Choru festivalis skirtas religinės muzikos, poezijos ir chorų globėjai Šv. Cecilijai

Paskelbta: 2018-11-19

Šiaurės šalių literatūros savaitės garsiniai skaitymai

Kategorija: Biblioteka
  Visą savaitę mūsų progimnazijoje vyko ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ. Garsinius skaitymus auštant pradėjome skaitydami švedų rašytojų Elias ir Agnes Vahlund knygos „ SUPERHEROJŲ VADOVAS“ ištrauką. Mažieji mūsų bibliotekos lankytojai susidomėję klausėsi bibliotekininkės D. Kaliasienės skaitomos istorijos apie atlėpausę mergaitę Lizą, iš kurios naujojoje mokykloje tyčiojosi klasės berniukų gauja. Tamsiausiu metų laiku uždegėme žvakes ir klausėmės ištraukos, žiūrėjome skaidres bibliotekos Skaitykloje.

Tradicinę skaitymo užsienio kalba popietę „Rudens mozaika“

Paskelbta: 2018-11-16

Lapkričio 13 d. progimnazijos konferencijų salėje susirinko būrelis 6-8 klasių mokinių į tradicinę skaitymo užsienio kalba popietę „Rudens mozaika“, skirtą Alfonso Lipniūno vardo suteikimo 25-čiui. Šį kartą dalyvavo ir skaitovų palaikymo komandos.

5-7 klasių mokinių pažintinio profesinio veiklinimo išvyka į seimą

Kategorija: Veiklos
  Lapkričio 15 d. septyniolika 5-7 klasių mokinių, kuriuos lydėjo mokytoja Dainora Raudienė ir mokytojo padėjėja Laimutė Devižienė, dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Lietuvos Respublikos Seimą. Šią išvyką mokiniams dovanojo mūsų progimnazijos bičiulis Seimo narys Povilas Urbšys. Seime mokinius pasitiko P. Urbšio padėjėja Gema. Ji parodė įvairias Seimo patalpas, kuriose dirba Seimo nariai, papasakojo, ką ir kaip dirba Seimo nariai, atsakė į įvairius mokinių klausimus, pavyzdžiui, kur reikia mokytis, kad taptum Seimo nariu ir kt. Mokiniai net trumpai stebėjo vykstantį Seimo posėdį. Jie taip pat aplankė istorinę Seimo salę, kurioje buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Labai įdomu ir smagu buvo susitikti su pačiu Seimo nariu Povilu Urbšiu.

Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Paskelbta: 2018-11-16
  Vykdydami projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ programą lapkričio 13 dieną 2b klasės mokiniai, mokytojos Danguolė Kviliūnienė ir Laimutė Devižienė, mama Ingrida Meškauskienė, vyko į edukacinį užsiėmimą Vilniaus A. Mickevičiaus bibliotekoje „Prisijaukink pasaką“. Jis susidėjo iš trijų etapų. Pirmasis - emociškai nuspalvintas lietuvių liaudies pasakos skaitymas. Antrasis – diskusija, ką mokiniai suprato. Trečiasis etapas – kūrybinė užduotis – pasakos iliustracija, atskleidžianti, kas vaikams labiausiai patiko, įsiminė. Rezultatas – grupės pasakų knyga. Edukacijos pabaigoje, lydimi bibliotekininkės, turėjome galimybę pasivaikščioti po šios bibliotekos vaikų skyrių ir susipažinti su jo veikla.

Tarptautinė tolerancijos diena

5-8 klasių mokinių aktyvo arbatgėris su progimnazijos administracija

Paskelbta: 2018-11-15

Lapkričio 14 d., trečiadienį, vyko tradicinis 5-8 klasių mokinių aktyvo arbatgėris su progimnazijos administracija. Dalyvavo 5-8 klasių seniūnai, jų pavaduotojai, Mokinių tarybos nariai (iš viso 22 mokiniai) ir progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė, direktorės pavaduotoja Ligita Urbelienė, Mokinių tarybos koordinatorė Dainora Raudienė. Pirmiausia klasių seniūnai pristatė klasės nuomonę pagal Mokinių tarybos parengtą klausimyną įvairiais mokyklos gyvenimo klausimais.