2018-02-23 198

Daciūtė, Evelina „Laimė yra lapė“

Kartą viename dideliame mieste gyveno berniukas. Jis turėjo tėtį, mamą ir namelį medyje. Vieną dieną Povilo gyvenime atsirado lapė. O kai tave gyvenime atsiranda lapė – lauk visko.Jautri rašytojos Evelinos Daciūtės parašyta ir Aušros Kiudulaitės nupiešta istorija pasakoja apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie tai, kas svarbu kiekvienam – dideliam ir mažam. Apie laimę.

Opolskaitė, Daina „Ir vienąkart, Riči“

Kas jaustųsi laimingas su tokiu vardu ir pavarde – Balys Belekas? Būti Beleku, tiksliau – bele kuo – tai būti niekuo. O jeigu dar pridėtume raudonus plaukus – savanorių tikrai neatsirastų. Kas kita klasės draugas Ričis – išvaizdus, protingas, drąsus, sportiškas. Į mokyklą jis atvažiuoja motoroleriu, ir visų mergaičių akys ima spindėti kaip veidrodėliai.

„Pirmiausia – tai knyga apie tikrą draugystę. Antra – tai istorija, kurioje yra ne tik klausimai, bet ir atsakymai į juos. Bent jau galimi... Visa tai iš visos širdies dovanoju jaunam žmogui, kuris žino, ką reiškia kalbėtis ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi. Svarbiausia su savimi“. Daina Opolskaitė