Paskelbta: 2017-10-23

Žaidimas Misija – Laisvės kelionė

Jau devintą mėnesį mūsų progimnazijos Dainavimo studijos mokiniai labai aktyviai įsitraukė ir dalyvauja visose valstybės pažinimo centro organizuojamose žaidimo „Laisvės kelionė“ misijose.

Birželio mėnesio užduotis. Susipažinę su bajorų kilmės Stanislovu Narutavičiumi – teisininku tarp Lietuvos Tarybos narių. Primėme jo iššūkį ir aplankėme net kelis muziejus. Birželio 11 d. lankėmės Palangos gintaro muziejuje. Sužinojome, kad Palangos gintaro muziejus atidarytas 1963 m. grafo Felikso Tiškevičiaus rūmuose, pastatytuose 1897 m. pagal vokiečių architekto F. H. Schwechteno projektą. Apžiūrėjome parodą, ekspozicijas, Gintaro inkliuzus, dirbinius.

Birželio 13 d. aplankėme ir savo miesto Panevėžio Kraštotyros muziejuje Vasario 16-osios g. ir apžiūrėjome visus muziejaus eksponatus, miesto ir krašto praeities kultūrinį paveldą. Krašto gamtos išteklius, pasaulio vabzdžių kolekciją, parodų salėje Petro Dūdos fotografijų parodą „Sugautas laikas. Devinto dešimtmečio fotografijos“.

Pabuvojome ir Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje, kur publikuojama fotografijų paroda „Panevėžio miesto garbės piliečiai“. Dalyvavome su mokiniais edukacinėje programoje „Vienu balsu“, skirtoje Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Žiūrėdami vaizdinę medžiagą, sužinojome, kaip atsikūrė nepriklausoma Lietuvos valstybė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto dingimo istoriją, kaip buvo kuriami valstybės simboliai: tautinė vėliava, herbas, valstybės vėliava. Iš popieriaus darėme tautinę vėliavėlę. Labiausiai mokiniams patiko ant kvapnaus meduolio su glaistu dekoruoti Vyčio simbolį.

1.jpg

Į Misiją „Laisvės kelionė“ birželio mėnesį įsijungė ir progimnazijos mokytojai. Birželio mėnesį mes su kolegomis aplankėme, tikriausiai mažai kam žinomą, Birštono sakralinį muziejų. Domėjomės ir lankėme visai Lietuvai reikšmingu įvykiu tomis dienomis - Garbingojo Palaimintojo Dievo tarno arkivyskupo Teofiliaus MATULIONIO artėjančiomis BEATIFIKACIJOS iškilmėmis.

2.jpg

Žaidimo organizatoriai labai džiaugėsi, jog mūsų progimnazijos pajėgos #Laisvėskelionės žaidime vis labiau auga! „Džiugu matyti Jūsų kolektyvą, kaip ir mokinių nuotrauką“… Su geriausiais linkėjimais - RASA BORTKEVIČIŪTĖ Valstybės pažinimo centras.

Liepos mėnesio užduotis. Susipažinome su ryškia istorine asmenybe Mykolu Biržiška – Lietuvos Tarybos nariu, pasisakiusiu už visišką Lietuvos nepriklausomybę, nesusaistytą jokiais ryšiais su kitomis valstybėmis.

Mūsų bendruomenė, visada švenčia Lietuvos valstybines šventes. Manome, kad labai svarbu ugdyti pilietiškumo jausmą nuo vaikystės. Todėl kasmet prasmingi šventiniai renginiai mokiniams primena istorinės datos reikšmę ir įpareigoja būti vertiems iškovotos laisvės. Pasidalinome nuotrauka, kurioje įamžinta kaip visa bendruomenė švenčia įvairias Lietuvos valstybingumo šventes.

3.jpg

Visą rugpjūčio mėnesį trukusio balsavimo metu Facebook lankytojai daugiausiai balsų atidavė mums, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokyklos atsiųstai valstybinių švenčių minėjimo akimirkoms. Už tai sulaukėme ir dovanų!

4.jpg

Rugpjūčio mėnesio užduotis. Kvietė susipažinti su Stepono Kairio asmenybe ir jo gyvenimu. Jis dažnai vadinamas Lietuvos socialdemokratinės minties tėvu, nuo 1900m. priklausė Lietuvos socialdemokratų partijai, buvo be galo įdomus ir įvairialypis.

Mes susipažinome su S. Kairio biografija, jo veikla. Išrinkome patį įdomiausią faktą apie šią neeilinę asmenybę ir parašėme žaidimo organizatoriams.

Mes išrinkome ir užrašėme šias mintis:

5.jpg

Visą rugsėjį Facebook vykusio balsavimo metu virė įnirtinga kova tarp Radviliškio viešosios bibliotekos bei Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos atsiųstų įdomiausių faktų apie S. Kairį. Vis dėlto, minimalia balsų persvara (2 balsais) šį mėnesį pergalę išplėšė Radviliškio Viešoji Biblioteka.

Rugsėjo mėnesio užduotis. Reikėjo nuvykti į Vilnių ir surasti Jono Basanavičiaus gatvėje 13 namą ir įrodymą, jog ten prieš 100 metų vyko Vilniaus konferencija. Šiuo metu šis pastatas yra Lietuvos rusų dramos teatras.

Užduotį ir šį kartą įvykdėme - kolektyvas, apsilankęs Vilniuje, rado įrodymą, jog Jono Basanavičiaus g. 13 pastate vykusi Lietuvių konferencija išrinko Lietuvos Tarybą Nepriklausomybei pasiekti!

6.jpg

Šiuo metu mums reikia visų palaikymo ir Like balsų! www.facebook.com/

Loreta Palavenienė, muzikos mokytoja, Misijos iniciatorė