2017-01-12 481

 Visada nekantraudami laukiame žiemos. Atrodė, kad jos ir nebus. Bet ji atkeliavo ir nepavargdama beria snaiges, kurios užklojo žemę. Žiemužė pasiuntė ir šiaurį vėją, ir šaltuką, kuris sukaustė žemę. Smagu žiemą vaikams, bet paukšteliams ne-jiems sunku. Žiema suteikia daug galimybių tiek kūrybai, tiek geriems ir kilniems darbams. Pats laikas remontuoti senąsias lesyklas, neturint jų įsigyti, įrengti naujas. Kai žemė pasidengia storu sniego sluoksniu, o medžiai apsitraukia šerkšnu, daugelis smulkiųjų paukščių nebeįstengia susirasti maisto, daug jų žūva nuo bado ir šalčio. Pagelbėdami sparnuočiams ištverti sunkią žiemą darome gerą ir sau. Zylės, geniai, atidžiai prie lesyklų apžiūri medžių kamienus, šakeles, tvoras, pastatų sienas, sunaikina daug vabzdžių kenkėjų kiaušinėlių, lėliukių. Be to, gražu ir gera stebėti lesyklas lankančias įvairių rūšių zyles, vikriai besisukinėjantį kukutį, grožėtis švilpaujančiomis juodagalvėmis sniegenomis.

Tikslas:
  1. Globoti paukštelius šaltuoju metų laiku.
  2. Pasigaminti lesyklėles prie savo namų ir maitinti paukštelius.
  3. Prie progimnazijos maitinti paukštelius.

Vieta:
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija, mokinių gyvenamoji vieta

Dalyviai:
Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenė

Laikas:
Nuo 2017 m. sausio 12 d. – iki pavasario (kol nutirps sniegas)

Eiga:
  1. Pagal galimybes ir išmonę pasigaminame lesyklėles.
  2. Maitinti paukštelius prie savo namų ir progimnazijos.
  3. Nufotografuoti akimirkas, kaip lesiname paukštelius.
  4. Nuotraukas siųsti socialinei pedagogei Vaidai Imbrasienei, el. paštas vaida28@gmail.com iki 2017 m. kovo 1 d.
  5. Nuotraukų autorių laukia padėkos ir prizai.

Akcijos organizatoriai:
Biologijos mokytoja Janina Morkevičienė