2014-03-27 1195

Pasvalio raj. Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje ir kultūros namuose vyko didelė ir graži šventė. Džiaugiamės, kad ir mūsų mokyklos bendruomenė nuvyko pasveikinti progimnazijos kapelioną kun. Domingo Avellanedą, IVE s. M. Dovirę, s.M. Sofiją, s. M. Intemeratą įsikūnijusio žodžio kongregacijos įkūrimo 30-mečio jubiliejaus proga. Padėkojame, kad kun. Domingo ir seserys Tikėjimo šviesa, gerais darbais dalinasi su mūsų progimnazijos bendruomenės nariais.

Šv. Mišias parapijiečiams ir svečiams aukojo vyskupas Lionginas Virbalas, giedojo parapijos choras. Vyskupo palaiminimas ir pamokslas sustiprino mus kelionėje į Dievo namus. Įsikūnijusio žodžio kongregacija buvo įkurta kunigo Carlos Miguel Buela Argentinoje 1984 m. kovo 25 d. Kongregacijos charizma yra pagal švento Tėvo Jono Pauliaus II troškimą „Kultūros evangelizacija“. Įsikūnijusio Žodžio Vienuolišką šeimą sudaro vyriškoji šaka (Įsikūnijusio Žodžio kongregacija, IVE), moteriškoji šaka (Viešpaties ir Mergelės Marijos iš Mataros tarnaičių kongregacija) ir Pasauliečių Trečiasis Ordinas. Pasauliečiai, kurie nori padėti misionieriams, yra kviečiami gyventi šios bendruomenės dvasia. Kongregacija išplitusi visuose pasaulio kontinentuose. Įsikūnijusio žodžio kongregacija Lietuvoje įsikūrė Panevėžio vyskupijoje 2004 m. pradžioje, Pasvalio r., Pumpėnuose ir jau gyvuoja 10 metų.

Po šv. Mišių visi susirinkusieji buvo pakviesti į Pumpėnų kultūros namus. Kultūros namų salė buvo papuošta kongregacijos simboliais, puokštėmis, gausiu vaišių stalu. Visi vaišinosi gardžiai paruoštais valgiais, žiūrėjo filmą, klausėsi pasakojimų apie kongregacijos įkūrimo istoriją ir veiklą bei mielai dalinosi patirtais įspūdžiais,

Susirinkusius žavėjo nuoširdumas ir šiluma, artimas ryšys su visais esančiais.

Progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė,

tikybos mokytoja sesuo Kristina Mikalauskaitė,