2015-02-12 746

„Saugesnis internetas“ – tai Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa, nuo 1999 metų vykdoma visose ES šalyse. Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (ang. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis.

Kiekvienais metais Saugesnio interneto diena yra minima antrojo metų mėnesio antros savaitės antradienį siekiant skatinti vaikus ir jaunimą saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Šiemet Saugesnio interneto diena buvo švenčiama vasario 10 d.

Saugumo internete supratimas pastaraisiais metais vis labiau keitėsi – siekiama kurti ne tik saugesnį, bet ir geresnį internetą. Ir tai turėtų daryti visi: vaikai, jaunuoliai, tėvai ir globėjai, mokytojai ir socialiniai darbuotojai, valdžios, politikos, verslo atstovai.

Geresnis internetas daugelio gali būti suprantamas įvairiai – tačiau pagrindinis tikslas yra skatinti kurti pozityvų interneto turinį ir pašalinti žalingą. Ir prie to galime prisidėti visi: vaikai ir jaunuoliai gali prisidėti prie teigiamo interneto turinio kūrimo mandagiai ir pagarbiai bendraudami internete, saugodami savo internetinę reputaciją (taip pat ir kitų), ieškodami saugių informacijos dalinimosi būdų ir pan. Padėti pašalinti žalingą interneto turinį jie taip pat gali – tereikia visuomet pranešti atsakingoms institucijoms, jei susiduriama su priekabiavimu internete, patyčiomis, netinkama informacija ir pan.

561301 381908475179252 1903091739 n

Vasario 10 d. progimnazijoje 5 klasių mokiniams vyko pamokos apie saugų elgesį internete. Neformaliojo ugdymo būrelio „Jaunieji kompiuteristai“ lankytojai 2 a kl. mokinys Marijus Budreika ir 4 b kl. mokiniai Karolis Laskovas ir Manvydas Baniulis paruošė pristatymus savo bendraamžiams apie pavojus internete ir pamokymais kaip elgtis įvairiose situacijose internete.

Progimnazijos mokytojus, mokinius ir jų tėvelius kviečiu susipažinti su projekto svetainėje http://www.draugiskasinternetas.lt skelbiama informacija.

Informacinių technologijų mokytoja Birutė Savickienė