Netradicinė integruota tvarumo, pilietiškumo ir finansinio raštingumo diena – didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ progimnazijoje

Paskelbta: 2022-02-04

Vasario 4 d. didžiausioje nuotolinėje pamokoje „MOKONOMIKA“ dalyvavo 1-8 klasių mokiniai, mokytojai, tėveliai. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo ATRADĖJŲ klasėje, o 5-8 klasių mokiniai KŪRĖJŲ klasėje.

„Mokonomika”, inicijuojama „Swedbank”, prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje”, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.

Mokiniai su istorijos mokytoju, skautu, keliautoju Seržu Staponkumi tyrinėjo, keliavo, pažino kitas šalis, kultūrą. Lektorius papasakojo apie kelionių draugę – kuprinę, kurioje sutelpa ne tik išgyvenimui reikalingi daiktai, bet ir žinios. Džinsas studijos „Denim Diaries“ įkūrėjos Mildos rankose atgijo, buvo prikeltas antram gyvenimui. Tuo mokiniai galėjo įsitikinti patys! Net ir dėvėtas jis gali būti žavus dėl savo atspalvių, medžiagiškumo, taip pat jis niekada neišeina iš mados. Skautas brolis Vydūnas Trapinskas priminė, kad apie skautus kalbame su pagarba. O kiek skauto slypi kiekviename iš mūsų? Ką reiškia saliutuoti? Iškepti pyragą Anglijos karalienei? Įkvepiančios skautiškos istorijos ir lavinantys žaidimai patiko visiems mokiniams. Mokslo nuotykių komanda N2 dalyviams leido patirti, suprasti mokslo pasaulį iš naujo. Informacija apie gamtą valdančius reiškinius gali būti įdomi, o ar gal privertė suabejoti ne vieną riba tarp realybės ir fantastikos. Net dviejuose teatralizuotose pamokose atgijo personažai iš knygos „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“, o jų linksmos istorijos kvietė pasigilinti į biudžeto taisykles ir net susiplanuoti gimtadienį. Kelionėje po finansus lydėjo tėtis Benas ir mama Agnė, kurie padėjo kasdieniuose reikaluose neprarasti kūrybiškumo bei sužinoti daug naujų dalykų. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora kvietė atrasti gestų kalbos paslaptis ir net patiems jos pramokti. Mokiniai sužinojo, ar lengva kalbėti ir susikalbėti rankomis, kuo gestų kalba ypatinga, kada ji gali padėti pačiose netikėčiausiose situacijose.

Žinių šventė 5-8 klasių mokiniams ir jų mokytojams paruošė daug įdomių pamokų. Marius Ignotas, „Swedbank“ finansų rinkų tarnybos vadovas, papasakojo, kur susitinka idėjos ir pinigai. Žurnalistė Jurga Bakaitė tyrinėjo melagienas, o Rugilė Matusevičiūtė, aplinkosaugos aktyvistė, ekologijos ekspertė, tinklalaidės „Išpakuota“ autorė ir rašytoja mėgino išpakuoti klausimą – kokioje Žemėje gyvensime po šimto metų. „NanoAvianiocs“ mechanikos inžinierius Tomas Narbuntas kvietė į kosminę misiją bei pažintį su mūsų šalyje gimusiais palydovais. Metereologas, LRT klimato kaitos apžvalgininkas, orų pranešėjas Silvestras Dikčius padėjo atrasti superherojų, galintį apsaugoti mūsų klimatą. Apie grėsmes internete kalbėjo „Swedbank“ informacinės saugos vadovė Žygeda Augonė, o „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė Justina Bagdanavičiūtė supažindino su labai naudingu finansiniu intelektu. „Mokonomikos“ scenoje pasirodė ir istorinė „TikTok“ žvaigždė Kristina Petrauskė, kuri nustebino žiniomis apie senovės Lietuvą. Per LRT televiziją vyko specialus „Prototo“ ir „Mokonomikos“ žaidimas.

Mokiniai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas atlikdami LRT TESTĄ „Ar atsakysite į didžiausios nuotolinės pamokos Lietuvoje „Mokonomika“ klausimus?“. Šio testo nugalėtojas ir atsakymai bus skelbiami vasario 10 d.

Dalyvavome tikroje ŽINIŲ ŠVENTĖJE! Nuoširdus AČIŪ organizatoriams ir pamokų mokytojams! Tikimės, kad „Mokonomika“ grįš ir kitais metais!

Mokytoja Danguolė Kviliūnienė