2014-05-30 989

Šeimos savaitę progimnazijos bendruomenė tradiciškai mini kasmet. Šiais mokslo metais visus savaitės renginius vienijo „Mokykla – viena graži šeima“ idėja. Visą savaitę (gegužės 19–23 dienomis) mokiniai į mokyklą skubėjo su nuotraukomis, kuriose užfiksuotos gražiausios akimirkos iš šeimos gyvenimo. Rinko ir fiksavo populiariausius ir mėgstamiausius šeimos patiekalus. Rašė rašinius „Odė šeimai“. Visa tai nugulė mokyklos koridoriuose į 1–8 klasių mokinių paruoštus stendus apie savo šeimas. Grožėjomės, žavėjomės, didžiavomės ir mokiniais, ir jų tėveliais. Nepaprastai jaudina ir žavi tai, kad mokiniams jų šeima yra pati didžiausia vertybė. Vienų mintys liejosi proza, o kitų ir eilėmis.

Savaitės viduryje, prašvitus saulei, pradinių klasių mokinukai išdabino visą progimnazijos aikštę piešiniais „Puokštė šeimai“. „Suskynė“ pačias gražiausias pievų, laukų, darželių gėles savo šeimai. Šaunuoliai! Vėliau gi mokykla pakvipo skanėstais. Popamokinio ugdymo būrelį „Sveikiau yra geriau“ lankantys 5B klasės mokiniai surengė akciją „Sveikuoliškas desertas“ ir vaišino pačių iškeptais skanumynais. Visi, kuriems teko ragauti, gyrė mokinių patiekalą. Dėkoju visoms pradinių klasių mokytojoms, pagelbėjusioms produktais ir taip prisidėjusioms prie akcijos įgyvendinimo.

Savaitė neapsėjo be sportinių varžybų „Sportuoja visa šeima“, kurias surengė kūno kultūros mokytojai. Šeimų savaitės renginius apvainikavo konkursas šeimoms „Prikelk nenaudojamą daiktą (kėdutę) naujam gyvenimui“. Visi, kas pageidavo, galėjo parsinešti į namus nebenaudojamą kėdutę ir ją atnaujinti, restauruoti kartu su visa šeima. Rezultatas pranoko lūkesčius. Šio konkurso dėka įsitikinome, kokie išradingi, kūrybingi gali būti mūsų progimnazijos mokiniai, jų tėveliai. Bendro triūso dėka sena kėdutė tapo tikru meno kūriniu. Dvylika gražių, atnaujintų kėdučių praturtins mokyklos patalpas, kuriose vaikai mokosi ir žaidžia. Kėdutes antram gyvenimui prikėlė: 1a klasės Ugnės Stapulionytės šeima, 1a klasės Augustės Žiukaitės šeima, 1a klasės mokinio Nedo Zarankos šeima, 1a klasės mokinio Roko Maskoliūno šeima, 1a klasės mokiniai su mokytoja Elena Oldenburg, 8b klasės Gabijos Juškevičiūtės šeima, 1b klasės Lino Spundzevičiaus, 4a klasės Gyčio Spundzevičiaus šeima, 2a klasės Ugnės Jaskevičiūtės šeima, 3a klasės Pauliaus Zdanavičiaus, 7a klasės Simo Zdanavičiaus šeima, 5a klasės Dominykos Šukytės, 6a klasės Luko Šukio šeima, 6b klasės Godos Zajančkauskaitės šeima, 2a klasės Argaudo Grinevičiaus, 4a klasės Astijaus Grinevičiaus šeima, 6a klasės mokinys Augustas su mamyte antram gyvenimui prikėlė kėdutę namuose. Esame dėkingi už išradingumą, kūrybiškumą.

Visi, kas aktyviai dalyvavo šeimų savaitės ,,Mokykla – viena graži šeima“ renginiuose, buvo apdovanoti padėkos raštais, bilietais į Forum Cinema. Prizai skirti iš sveikatinimo projekto „Kryžkelė“.

Darbo grupės koordinatorė: technologijų mokytoja Dalia Sinkevičienė,
Socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė