2014-05-30 1132

Muzikos mene slypi didelės žmogaus kultūros ugdymo galimybės – lavinami muzikiniai gabumai, jausmai, atmintis, protinis imlumas, ritmo pojūtis. Šokio paskirtis daugialypė: teikia estetinį pasitenkinimą, lavina ritmo pojūtį, gracingus judesius, laikyseną, padeda bendrauti.

Gegužės 28 d. muzikos mokytoja Loreta Palavenienė sukvietė visus 1–4 klasių mokinius į šokių šventę „Zur zur malūnėliai“, skirtą projektui „Panevėžys – Lietuvos kultūros sostinė“ ir Vaikystės šventei paminėti. Šventės tikslas – puoselėti šokio tradicijas, aktyvinti šokių pamokų ir būrelių koncertinę veiklą, skatinti kelti meninį lygį, bei stiprinti bendruomeniškumą.

Kiekvienos klasės mokiniai per technologijų pamokas gamino spalvingus vėjo malūnėlius. Šventės metu mokiniai pašoko net tris šokius su šiais malūnėliais. Šokio pamokų metu mokytoja Loreta išmokė vaikus šokti. Renginys vyko mokyklos kieme. Šventė prasidėjo progimnazijos daina „Mokslo ir žinių sala“. Renginio vedantieji, 2a klasės mokiniai Augustė ir Domas gražiai pristatė kiekvieną šokį. Jiems pasiruošti padėjo mokytoja Vidutė Želvienė. Visus šokėjus ir svečius sveikino progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė. Šventėje šokių buvo įvairiausių: liaudiškų, linijinių ir ritminių. Šokis „Euphorija“, kurį pasiruošė grupės „Slapukės“ mergaitės, buvo skirtas Švedijai, nes gegužės mėnesį Panevėžys artimiau nori šią šalį pažinti.

Po šventės kiekvienos klasės mokiniai ir mokytojos, buvo apdovanoti padėkomis už tai, kad populiarina šokio meną. „Šokantis žmogus suteikia vidinėslaisvės pojūtį, gerina nuotaiką sau ir aplinkiniams. Šokių šventė, tai ne konkursas, čia viskas paprasta: nėra kažkokių taisyklių, įsipareigojimų. Na ir kas, kad kažkas suklysta. Svarbiausia, kad jiems suteikiama galimybė pasišokti, parodyti savo sugebėjimus...“ – taip mano mokytoja Loreta, organizavusi šią šventę.

Muzikos mokytoja Loreta Palavenienė