2014-04-14 1584

Balandžio 7 d. progimnazijoje vyko Karjeros diena. Per įvairias veiklas mokiniai gilino savo karjeros kompetencijas, susipažino su profesijomis ir mokymo įstaigomis, kuriose galima įsigyti norimą profesiją.

5a, 5 b, 6 a, 6 b kl. mokiniai atsakinėjo į viktorinos „Apie karjerą“ klausimus, paskui kartus su mokytojomis įsivertino savo žinias. Geriausiai atsakę į klausimus ir daugiausia taškų surinkę mokiniai buvo apdovanoti nedideliais prizais. Kitą pamoką šių klasių mokiniai kūrė koliažus „Mano ateitis“.

7a ir 7b kl. mergaitės dalyvavo Sėkmės pamokoje, kurią vedė pradinių klasių mokytoja Vaida Kielienė. Mokinės pasakojo: „Mokytoja Vaida mokė, kaip įdomiai susirišti plaukus. Išmokome susirišti neįprastą kuodą, taip pat įspūdingai susipinti plaukus.“

7a ir 7b kl. berniukams Sėkmės pamoką vedė policininkė, bendruomenės pareigūnė Renata Gustainienė. Mokiniai žiūrėjo filmą apie Panevėžio policijos darbą, sužinojo, kaip ruoštis policininko darbui: būtinas fizinis pasirengimas, atsakingas elgesys ir mokymasis mokykloje. MRU studentės papasakojo apie savo studijas. Mokiniams buvo parodytas filmas apie policininkų rengimą Klaipėdos policijos mokykloje. Pareigūnė septintokus pakvietė dalyvauti jaunųjų policijos rėmėjų veikloje. Mokiniai susipažino su policininko apranga, darbo priemonėmis.

8a ir 8b kl. mokiniai darė savo karjeros žemėlapius, o paskui dalyvavo Sėkmės pamokoje. Merginos susitiko su „Ievos grožio studijos“ savininke, kosmetologe ieva Žiukaite-Damaševičiene. Ji labai įdomiai paaiškino, kaip reikia prižiūrėti savo veido odą, koks makiažas tinka jaunoms merginoms, kaip jį tinkamai padaryti ir t.t. O aštuntokai vaikinai su dideliu susidomėjimu klausėsi garsaus mūsų miesto žmogaus, keturiskart ultratriatlono pasaulio vicečempiono, pasaulio čempiono, pasaulio rekordininko Vidmanto Urbono sėkmės istorijos. Jis sakė: „Esu iš tų žmonių, kurie siekia užsibrėžto tikslo, nemėgstu numesti to, ką pradėjau. Kalbu apie ekologinę akciją „Vanduo – tai gyvybė“. Akcijos tikslas – skatinti kiekvieną pasaulio pilietį branginti patį didžiausią žemės turtą – gyvybės nešėją ir saugotoją – gėlą vandenį. Šios idėjos neatsisakiau, ją tęsiu, puoselėju ir įgyvendinu. Mažais žingsneliais, kaip ir buvau užsibrėžęs. Šie nelengvi ir kartais alinantys žygiai – tai ne tik noras atkreipti visuomenės dėmesį į gėlo vandens problemas, į jo taršą. Kiekvieną žygį skiriu ir savo šaliai, mažai valstybėlei prie Baltijos jūros – Lietuvai.“ Vidmanto Urbono pasiekimai: keturiskart ultratriatlono pasaulio vicečempionas, pasaulio čempionas, pasaulio rekordininkas, daugkartinis olimpinės distancijos Lietuvos čempionas, įgyvendino svarbius ekologinius projektus (plaukimas Nemunu (460 km), plaukimas Baltijos jūra (209 km), įveikė keturis gėlo vandens ežerus: Titikakos (Pietų Amerika), Jeloustouno (JAV), Baikalo (Rusija) ir Didįjį ežerą (Australija), gavo ne vieną valstybinį apdovanojimą, auksinę „Olimpinę žvaigždę", tapo Metų žmogumi, buvo išrinktas Garbės panevėžiečiu, turi aukščiausią trenerio kategoriją, 2007 m. kartu su aktore Kristina Kazlauskaite dalyvavo LNK muzikiniame šou „Žvaigždžių duetai", kuriame užėmė 3-ąją vietą ir laimėjo bronzinį mikrofoną.

Mokiniai buvo sužavėti!

Po dviejų pamokų visos 5-8 klasės vyko į įvairias įstaigas susipažinti su konkrečiomis profesijomis darbo vietoje.

5 a kl. mokiniai (su klasės vadove B. Jurėniene ir mokytoja V. Jankauskiene) ir 6 a kl. mokiniai (su klasės vadove J. Morkevičiene ir mokytojo padėjėja L. Devižiene) lankėsi antrinių žaliavų rūšiavimo įmonėje „Antraža“. Mokiniai pasakojo: „Nuvykus nuotaika iš karto pasikeitė, nes kvapas užrietė nosį. Supratome, kad prastai rūšiuojame šiukšles, prastai atskiriame šiukšles nuo atliekų. Įmonės vadovas Vaclovas Laucius paaiškino, kaip pas juos atkeliauja šiukšlės, kaip vyksta rūšiavimas. Buvome nustebinti, kad įmonėje prie konvejerio stovi darbininkai ir dar kartą rūšiuoja šiukšles – atskiria plastiką, popierių, stiklą ir t.t. Tada tvarkingai surūšiuotos ir supakuotos atliekos keliauja į perdirbimo gamyklas, pvz. į Klaipėdos kartono fabriką ir kt. Po šios ekskursijos nutarėme nebešiukšlinti, daugiau rūšiuoti, geriau mokytis, kad nereikėtų dirbti tokio darbo.“

5 b kl. mokiniai (su klasės vadove S. Zavadskiene ir mokytoja B. Bugiene) lankėsi įmonėje „Aukštaitijos vandenys“. Mokiniai pasakojo: „Mus supažindino su gėlo vandens reikšme žmonėms, gyvūnams, augalams, paaiškino, kokią žalą gamtai daro netinkama žmogaus veikla. Sužinojome, kaip „Aukštaitijos vandenys“ paruošia gręžinių vandenį naudojimui ir kaip jį po naudojimo išvalo. Visi gavome po lankstinuką ir dabar tikrai žinome, kad Panevėžio miestui tiekiamas kokybiškas vanduo, kuriame yra naudingų mineralinių medžiagų. Šis vanduo – mūsų sveikatos šaltinis“.

6 b kl. mokiniai lankėsi KC „Garsas“. Įstaigos administratorė Dalia papasakojo, ką veikia ši įstaiga. Mokiniai apžiūrėjo didžiąją ir mažąją aparatines – iš čia demonstruojami kino filmai. Mokiniai apžiūrėjo ir senąjį kino projektorių, ir šiuolaikinį, kurį valdo kompiuteris. Kino inžinierius Vytautas parodė 24 kadrų kino juostos gabalėlį – šie 24 kadrai parodomi per 1 sekundę! Taip pat mokiniai apžiūrėjo didžiąją salę, sužinojo, kad joje telpa apie 700 žiūrovų, kad ekranas yra net 180 kv. m ploto. Administatorė papasakojo, kad KC „Garsas“ dirba įvairių profesijų žmonės: kino inžinierius, reklamos vadybininkas, administratorius, renginių organizatorius, net šokių vakarų vedėjas ir kt.

7 a kl. mokiniai (su klasės vadove I.Vizbariene ir mokytoja B. Savickiene) lankėsi Panevėžio darbo biržos Jaunimo darbo centre. Mokiniai papasakojo: „Centro darbuotoja mums pasakojo apie populiariausias profesijas, darėme testą „ Asmenybės polinkiai“, kuris parodė, kokios profesijos mums tinkamiausios, pildėme anketas ir kūrėme plakatus.“

7 b kl. mokiniai (su klasės vadove D. Ivanauskiene) lankėsi Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykloje. Daugeliui mokinių teko visiškai pakeisti savo nuomonę apie profesinę mokyklą. Čia tikrai modernios mokymo ir gamybinės patalpos, mokoma įvairių profesijų. Klasės vadovė pasakojo: „Išvyka buvo įdomi, naudinga. Bibliotekos vedėja B. Lelienė papasakojo apie mokyklą, specialybes. Pasižiūrėjome filmuką. Vaikščiojome po kabinetus, pamatėme, kaip mokiniai mokosi. Vizualinės reklamos gamintojas mokosi gaminti vizualinės reklamos objektus pagal pateiktus brėžinius. Matėme parengtus reklamos maketus. Patiko puikiai įrengti kabinetai, kuriuose mokosi prekybos įmonės vadybininko padėjėjai. Floristai mokosi floristinių technologijų ir kompozicijos, komponuoti puokštes, dekoruoti vitrinas bei interjerus. Šioje mokykloje taip galima išmokti apskaitininko, kasininko, viešbučio darbuotojo, konditerio, virėjo profesijų. Mokomojoje kavinėje mus vaišino arbata su sausainiais, taigi matėme ir padavėjų darbą.

8 a kl. mokiniai (su klasės vadove J.Chatkevičiene ir mokytoja G.Trybiene) susipažino su Panevėžio kolegija. Klasės vadovė pasakojo: „Mokiniai lankėsi Panevėžio kolegijos Praktinio mokymo centre. Ekskursiją po centro laboratorijas vedė jos vadovas Kęstutis Lukoševičius. 

Apžiūrėjome: energijų procesų tyrimų pastatuose laboratoriją, elektroninių įrenginių montavimo laboratoriją, medžiagų ir gaminių technologinių procesų tyrimų laboratoriją, aplinkos kokybės tyrimų laboratoriją, kompiuterinio projektavimo laboratoriją, burnos priežiūros laboratoriją, fizioterapijos praktikos ir masažo kabinetą, kineziterapijos kabinetą. Mokiniams labai patiko.“

8 b kl. mokiniai (su socialine pedagoge V. Imbrasiene ir mokytoja D. Masiuliene) susipažino su Profesinio rengimo centru. Mokiniai apžiūrėjo gamybines patalpas, sužinojo, kaip ruošiami automobilių mechanikai, kosmetologės ir kitų profesijų atstovai. Visi buvo nustebę, kaip moderniai įrengti kabinetai, profesinio mokymo klasės.

Taigi, Karjeros diena buvo tikrai sėkminga, nes mokinių praplėtė akiratį, pasisėmė naujų žinių apie karjeros galimybes.

Karjeros koordinatorė Dainora Raudienė
Patyčių dėžutė

Tvarkaraščiai

Pamokų laikas

1. 8.00    –   8.45
2. 8.55    –   9.40
3. 9.50    –   10.35
4. 10.55  –   11.40
5. 12.00  –   12.45
6. 12.55  –   13.40
7. 13.50  –   14.35

Virtuali kelionė

Mokytojų svetainės