2014-04-11 1362

Progimnazijos „T klasės“ mokinė, dailės būrelio „Spalvų ir formų pasaulyje” vadovė, mokytoja metodininkė Elena Oldenburg pakvietė mokyklos bendruomenę į edukacinį užsiėmimą „Margučių marginimas”.

Mokytoją Eleną vašku marginti kiaušinius išmokė jos močiutė. Iš atminties kilo vaizdai, kaip mokytojos vaikystės namuose būdavo ruošiamasi Velykoms, kaip margindavo margučius, kaip buvo gaminami naturalūs dažai. Mokytoja atsiminė labai įvairių dažymo būdų: kiaušiniai dažomi ne tik svogūnų lukštais, bet ir žolėmis, samanomis, medžio žievėmis, geležimi ir dar daug kuo. Vaikystės margučių marginimas vašku mokytojai taip giliai įkrito į širdį, kad šiandien labai profesionaliai šito meno mokė ir kitus.

Užsiėmimo metu mokytoja mielai dalinosi patirtimi, buvo labai įdomu klausytis aiškinimo apie margučius ir jų raštus, bet įdomiausia buvo patiems marginti kiaušinius vašku. Kiaušinius marginome lietuviškais tradiciniais raštais, kuriuos kūrėme iš brūkšnelių, trikampėlių, saulučių, įvairių ratukų, gyvatėlių.. Pasirodo ne taip lengva, bet kantriai visi mokėsi dėti taškelį prie taškelio, brūkšnelį prie brūkšnelio… Pirmieji kiaušiniai buvo ne kokie, bet antrieji, tretieji jau gavosi visai neblogi.

Pasirengimas Velykoms skubos amžiuje kartais užtrunka tik kelias valandas. Apsilankome prekybos centre ir pasiruošiame artėjančiai šventei. Parduotuvėse velykaičių gausu: ir apklijuotų ryškiaspalviais lipdukais, ir gražiausiais paveikslėliais, ir margų, ir vienspalvių, ir šokoladinių, ir … Bet juk pačių marginti margučiai daug daug skanesni!

Visi užsiėmimo dalyviai labai džiaugėsi, dėkojo mokytojai Elena už margučius bei suteiktas žinias ir linkėjo vieni kitiems palaiminto Prisikėlimo ryto.

Progimnazijos „T klasės“ seniūnė,
mokytoja Danguolė Kviliūnienė