2014-03-28 953

Kovo 27 d., ketvirtadienį, „Vyturio“ progimnazijoje vyko miesto progimnazijų mokinių savivaldų konferencija. Joje dalyvavo „Vyturio“, „Saulėtekio“, „Žemynos“, „Rožyno“ ir Alfonso Lipniūno progimnazijų atstovai. Mūsų progimnazijos delegaciją sudarė Mokinių tarybos pirmininkė Gabija Rutėnaitė ir penkios Mokinių tarybos narės. Mokines lydėjo mokytoja Dainora Raudienė.

Pirmiausia kiekvienos mokyklos atstovai pristatė savo mokinių savivaldos veiklą. Labai įdomu buvo sužinoti, kuo gyvena mokinių savivaldos kitose mokyklose, pasisemti gerų idėjų. Paskui vyko apskritojo stalo diskusija „Ar gėris gali nugalėti blogį?“ Mokiniai kalbėjo apie tai, kaip pastebėti patyčias patiriančius bendramokslius, ką daryti, kad kai kuriems mokiniams nekiltų noras tyčiotis iš kitų, ir t.t. Diskusijoje dalyvavo garbingas svečias kunigas vienuolis Domingo Avellaneda.

Papietavę konferencijos dalyviai susiskirstė į grupes ir aptarinėjo klausimą apie diskotekas mokyklose: ar jos reikalingos, kodėl jos mokyklose neorganizuojamos, kas turėtų budėti tokių renginių metų ir kt. Vėliau grupės įvairiai pristatė savo pasiūlymus: vieni parengė plakatus, kiti suvaidino nedideles sceneles, treti tiesiog pasakė savo siūlymus.

Mūsų progimnazijos Mokinių tarybos narės sakė, kad konferencija buvo įdomi; merginos pasisėmė naujų idėjų savo veikloms. Smagu, kad ir mūsų Mokinių tarybos nuveikti darbai sudomino kitas progimnazijas.

Visos konferencijos metu vyravo geranoriška, darbinga nuotaika.

Mokytoja Dainora Raudienė