2014-03-18 1440

Kovo 14 d., penktadienį, mūsų progimnazijoje svečiavosi Vytauto Mikalausko menų gimnazijos atstovai: mokiniai ir mokytojai. Aštuntų klasių mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su viena iš miesto gimnazijų. Gimnazijos mokytoja J. Urbutienė įdomiai pristatė šią ypatingą gimnaziją: čia mokiniai mokosi bendrojo lavinimo dalykų (iki 12 klasės) ir muzikos arba dailės ugdymo programą. Muzikos programą pasirinkę mokiniai gali mokytis groti įvairiausiais muzikos instrumentais (fortepijonu, styginiais, pučiamaisiais, liaudies instrumentais, akordeonu). Į kai kurias specializacijas priimami baigę muzikos mokyklą, į kai kurias turintys dalinį muzikinį pasiruošimą arba be jo, bet turintys muzikinių gabumų mokiniai.

Šios gimnazijos auklėtiniai surengė ir labai įdomią edukacinę pamoką-koncertą. Jo metu buvo pristatyti įvairūs muzikiniai instrumentai – fagotas, saksofonas, akordeonas, fortepijonas, kanklės fleita, trombonas, mušamieji: gimnazijos auklėtiniai šiais instrumentais įspūdingai atliko įvairių kompozitorių kūrinius. Gražiai skambėjo ir gimnazijos merginių atliekamos dainos. Koncerto žiūrovai turėjo puikią galimybę įsitikinti, kad Vytauto Mikalausko gimnazijoje ugdomi tikri muzikiniai talentai. Gal kas nors ir iš mūsų aštuntokų panorės tęsti mokslus šioje menų gimnazijoje.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų progimnazijos muzikos mokytojai Loretai Palavenienei už originalią galimybę susipažinti su Panevėžio Vytauto Mikalausko gimnazijos teikiamomis galimybėmis.

Karjeros koordinatorė mokytoja Dainora Raudienė