2014-03-11 1377

Kovo 11-oji — Lietuvos Valstybės nepriklausomybės atkūrimo diena. Ši data Lietuvos žmonėms – tai ne vien raudonai nuspalvintas skaičius kalendoriuje, ne vien laisvadieniu pažymėta šventė. Kovo 11-osios diena visada primins ne tik erškėčiais apaugusio Lietuvos kelio į laisvę pabaigą, bet yra svarbi šventė, primenanti laimėtą nepriklausomybę.

Kovo 10 dieną visi Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenės nariai susirinko į rytmetį „Vienas vardas - Lietuva“, atėjo nešini Lietuvos vėliavėlėmis, prie uniformos priderinę kokį nors Lietuvos simbolio akcentą: šalikėlį, ženklelį, vėliavėlę, juostelę, kaspinėlį, kaklaraištį... Nuskambėjus „Mokyklos dainai“ visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Vilma Petrulevičienė ir perskaitė Švietimo ir Mokslo ministro Dainiaus Pavalkio sveikinimą Kovo 11-osios proga. Mokyklos prezidentė Gabija Rutėnaitė priminė Lietuvos Nepriklausomybės dienos atkūrimo prasmę. Visa bendruomenė dainavo dainas apie Lietuvą, įkvepiančias pasididžiavimą savo Tėvyne. 2 a klasės šokėjėliai, vadovaujami mokytojos Vidutės Želvienės, sušoko linksmą ir nuotaikingą šokį „Kalvelis“. Mokykloje per pertraukas skambėjo dainos apie Lietuvą.

Pirmųjų ir ketvirtųjų klasių mokiniai su mokytojais žiūrėjo Gustavo enciklopedijos animacinius pasakojimus „Lietuvos tūkstantmečio datos“, kurie mokinius mokė, o suaugusiems priminė svarbiausias

Lietuvos istorijos datas. Buvo priminta ir tai, kad 2014-ieji – Kristijono Donelaičio, Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininko, metai, ir žiūrovams primintas poeto gyvenimas bei kūryba.

Mokyklos bendruomenės nariai turėjo galimybę aplankyti parodas, parengtas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai: informacinė paroda „Laisvės keliu”; literatūros paroda „Laisvės vėjas” ( bibliotekos vedėja Alma Ginotienė); stendas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai (skaityklos vedėja Dainora Raudienė); medžio ir metalo technologijos 5-8 klasių mokinių darbai „Lietuvos valstybės ženklai ir simboliai“ (vadovas Alminas Raišelis).

Nuotraukų paroda „Atrask neatrastą Lietuvą“ ragino prisiminti Lietuvos grožį, domėtis, smalsiai tyrinėti, džiaugtis naujai atrastais vaizdais. Spalvinga, graži, akį traukianti 1–8 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Rašau vardą Lietuva“ taip pat džiugino bendruomenės narius. Mokiniai rašė, piešė, lipdė, karpė žodį „Lietuva“; pasitelkdami savo išmonę, vaizduotę, kruopštumą, išradingumą; atliko nesudėtingą, bet kiekvienam labai svarbų darbą.

10.00 val. visa mokyklos bendruomenė dalyvavo respublikinėje akcijoje „Gyvasis tautos žiedas“,skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti; akcija sutelkė ir skatino parodyti, kad esame vieningi ir galime įprasminti šią datą kitaip – taip, kad sustoję vienas šalia kito sudarytume „Gyvąjį tautos žiedą“ ir per šalia esančio delną, žvilgsnį pajustume valstybės šventės dvasią.

Mokyklos bendruomenė pažymėjo Kovo 11-ąją, mokydamasi saugoti savo tautos vertybes, stiprinti patriotiškumą ir bendruomeniškumą, aktyviai dalyvauti Lietuvai svarbiose akcijose.

Pilietinės akcijos organizatoriai: Skaidrė Zavadskienė,
Gražina Trybienė,