2014-03-04 1211

Kovo 24–28 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje buvo organizuota tradicinė Veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2014“. Šios savaitės metu įvyko įvairiausių akcijų. TaMo dienyne 5–8 klasių mokiniai dalyvavo apklausoje apie patyčias. Visą savaitę mokiniai laiškučius su atsiprašymais galėjo įmesti į „Paslapčių dėžutę“. Balandžio 2 d. laiškučiai buvo išdalinti mokiniams. Buvo daug šypsenų, nustebimo, gerų emocijų.

1–8 klasių mokiniai kūrė „Draugystės knygas“. Į šias knygas mokiniai sudėjo savo kūrybą – piešinius, eilėraščius, posakius, gražius žodžius apie draugystę. Prie šių knygų kūrimo prisidėjo ir mokinių tėveliai.

Visą veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ 2014“ vyko rezoliucijos pasirašymas „Mes prieš patyčias“. Mokiniai rašėsi neįprastu būdu, padėdami piršto anspaudą. Visiems labai patiko, tai sukėlė daug teigiamų jausmų.

Kovo 26 d. mokinių tarybos atstovai: Mindaugas Laskovas 6b klasė, Paulina Lukoševičiūtė 6b klasė, Viktoras Laskovas 7b klasė, Ugnius Naujokas 7b klasė, Rugilė Pūkaitė 8 b klasė, Gabija Rutėnaitė 8a klasė ir socialinė pedagogė Vaida dalyvavo „Minties“ gimnazijoje organizuojamame renginyje „Ištiesk ranką draugui“. Šio renginio metu mokiniai diskutavo, kas tai yra elektroninės patyčios, kaip jas įveikti, žiūrėjo filmukus, atliko įvairias užduotis. Mus „Minties“ gimnazijos bendruomenė priėmė labai šiltai. Likome labai patenkinti, šiltai pabendravę, sužinoję ir naujų dalykų.

8 a klasės mokinė Gabija Rutėnaitė ir 8b klasės mokinė Rugilė Pūkaitė pravedė 4b klasės mokiniams klasės valandėlę apie elektronines patyčias. Mokiniai išklausė Gabijos ir Rugilės paskaitos, vėliau atliko grupelėse įdomią užduotį apie patyčias, kurią reikėjo pristatyti klasei.

Kovo 24, 25 dienomis mokinius progimnazijoje pasitiko leopardė ir mikimauzė (Paulina ir Airida 7a klasė) Šauniosios pasakų herojės spaudė ranką mokiniams, dalino šypsenas, bei gerą nuotaiką.

Visą savaitę mokiniai aktų salėje per ilgąsias pertraukas galėjo žiūrėti animacinius filmukus apie draugystę, toliaranciją, pagarbą.

Socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė