2014-03-03 969

Vasario 27 d. mūsų progimnazijoje vyko jau tradicinis, ne vienerius metus rengiamas Eruditų konkursas. Šį kartą varžėsi aštuntųjų klasių mokiniai. Konkurso tikslas yra skatinti mokinius domėtis mokslu, mus supančiu pasauliu, gilinti savo žinias ir įgūdžius, taip pat pagerbti gerai besimokančius mokinius ir parodyti, kad išsilavinimas ir geros žinios yra didelė vertybė. Konkursą rengė Mokinių taryba, socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė ir mokytoja Dainora Raudienė. Džiugu, kad norinčių dalyvauti šiame konkurse niekada netrūksta.

Šių metų konkursas buvo ypatingas tuo, kad su mūsų progimnazijos aštuntokais varžėsi ir svečiai – 6 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntokai. Renginį vedė 8 b kl. mokinė, Mokinių tarybos narė Rugilė Pūkaitė, 6 b kl. mokinė, Mokinių tarybos narė Paulina Lukoševičiūtė ir mokytoja Dainora Raudienė.

Eruditų konkurse dalyvavo 14 aštuntokų: 8 iš Alfonso Lipniūno progimnazijos ir 6 iš „Saulėtekio“ progimnazijos. Jų I pusmečio įvertinimų vidurkiai buvo nuo 8,59 iki 10. Konkurso dalyviai turėjo įveikti penkis etapus. I etape dalyvavo 14 aštuntokų, II etape – 12 aštuntokų, į III etapą išėjo 8 aštuntokai, „Žaibo“ turnyre varžėsi 4 aštuntokai, o finaliniame etape susitiko 2 aštuntokai. Keturiuose etapuose konkurso dalyviai turėjo atsakyti net į 47 klausimus iš įvairiausių sričių, parodyti savo žinias, išprusimą, net išradingumą. „Žaibo“ turnyre keturi dalyviai turėjo per vieną minutę teisingai atsakyti į kuo daugiau klausimų. O finale susitikę du dalyviai rinkosi patinkančias temas iš 14 pateiktų. Aistros virė nuo pat konkurso pradžios. Kai kurie dalyviai ne viename etape ėjo taškas į tašką. Pertraukėlėse tarp etapų ir žiūrovai galėjo išbandyti savo žinias: atsakę bent į du pateiktus klausimus, dovanų gavo kalendoriuką. Konkurso dalyvių surinktus taškus skaičiavo direktorės pavaduotojos ugdymui Rimos Taurozienės vadovaujama komisija, kurią sudarė socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė, bibliotekos vedėja Alma Ginotienė ir trys Mokinių tarybos narės.

Visi nekantriai laukė rezultatų.

I vieta atiteko mūsų progimnazijos 8 a kl. mokinei Faustai Ašmegaitei, II vieta – 8 a kl. mokinei Gabijai Rutėnaitei, o III vietą užėmė „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntokė Emilija Striogaitė. Mes labai džiaugėmės, kad mūsų aštuntokai pasirodė taip šauniai. Taip pat dėkojome mūsų varžovams, kurie irgi pasirodė puikiai. Visi Eruditų konkurso dalyviai buvo apdovanoti bilietais į kino centrą „Forum cinemas“, smulkiomis dovanėlėmis, o konkurso nugalėtojai dovanų gavo dar ir knygų.

Mokytoja Dainora Raudienė