Miesto 7-8 klasių mokinių karjeros viktorina-konkursas „Karjeros keliu“

Jūs esate čia: Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija Naujienos Veiklos 2019-2020 m.m. Miesto 7-8 klasių mokinių karjeros viktorina-konkursas „Karjeros keliu“
2020-02-28 105

Vasario 26 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių viktorina-konkursas „Karjeros keliu“. Viktoriną-konkursą organizavo Alfonso Lipniūno progimnazijos Ugdymo karjerai darbo grupė ir profesijos patarėja mokytoja Dainora Raudienė. Karjera – tai kiekvieno žmogaus viso gyvenimo kelias. Mokiniai taip pat jau eina šiuo keliu. Jie turi stengtis kuo geriau jie pažinti save, žinoti, ko nori, paskui kaip įgyvendinti tą norą ir nuo ko pradėti. Tik tada jų gyvenimas bus sėkmingesnis. Startą konkursui davusi Alfonso Lipiūno progimnazijos direktorė Vilma Petrulevičienė kalbėjo, kaip svarbu mokiniams turėti ateities svajonę, turėti planą, kaip jos siekti, ir visiems palinkėjo darnaus komandinio darbo.

Viktorinoje konkurse varžėsi 10 komandų: „Šaltinio“ progimnazijos komanda „Menininkai“, Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos komanda „Piramidė“, „Aušros“ progimnazijos komanda „Aušriečiai“, Raimundo Sargūno gimnazijos komanda „Greičiau. Aukščiau. Tvirčiau.“, Rožyno progimnazijos komanda „Mega-fluenc-maind-formeriai“, Beržų progimnazijos komanda „Masonai“, „Žemynos“ progimnazijos komanda „Tranzuojam!‘, „Vyturio“ progimnazijos komanda „Silkių magnatai“, „Saulėtekio“ progimnazijos komanda „Kelionių ekspertai „Aladino kilimas““ ir Alfonso Lipniūno progimnazijos komanda „Kontrolieriai“. Komandų laukė penkios užduotys: pirmiausia komandos turėjo parodyti namų darbą – prisistatymą, susijusį su ugdymo karjerai kompetencijomis. Tikrai nustebino komandų išradingumas ir kūrybiškumas. Paskui dalyvių laukė du viktorinos turai: reikėjo atsakyti į klausimus apie įvairias profesijas, naudojamus įrankius, profesinio mokymo įstaigas ir t.t. „Pašėlusi užduotis“ ne veltui taip vadinosi: iš pateiktų paveikslėlių komandos turėjo iššifruoti patarles apie darbą. Nebuvo lengva, nes užduotis buvo netikėta. Praktinėje užduotyje, kuri buvo sudaryta iš trijų dalių, mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie trijų profesijų: būsimo virėjo (iš atskirų sukarpytų sakinių teisingai sudėti cepelinų receptą), būsimo aplinkosaugininko (spalvotus paveikslėlius su šiukšlėmis „sudėti“ į tinkamus „konteinerius“ ant lapo) ir būsimo slaugytojo (komandos kapitonas turėjo taisyklingai subintuoti vienam komandos nariui „sužeistą“ delną).

Komandų atliktas užduotis vertino komisija, vadovaujama miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Audronės Bagdanskienės. Atkaklioje kovoje III vietą laimėjo „Aušros“ progimnazijos komanda „Aušriečiai“, II vieta atiteko „Vyturio“ progimnazijos komandai „Silkių magnatai“, o I vietą iškovojo Alfonso Lipniūno progimnazijos komanda „Kontrolieriai“. Visos komandos apdovanotos padėkos raštais ir nedidelėmis dovanėlėmis. Komandas ruošusiems mokytojams taip pat įteikti padėkos raštai. Prizinių vietų laimėtojai džiaugėsi diplomais, šakočiais ir dovanomis.

Tikimės, kad ir toliau mokiniai sėkmingai žingsniuos karjeros keliu!

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos profesijos patarėja mokytoja Dainora Raudienė
Patyčių dėžutė

Tvarkaraščiai

Pamokų laikas

1. 8.00    –   8.45
2. 8.55    –   9.40
3. 9.50    –   10.35
4. 10.55  –   11.40
5. 12.00  –   12.45
6. 12.55  –   13.40
7. 13.50  –   14.35

Virtuali kelionė

Mokytojų svetainės