2014-01-17 1501

Sausio 16 d. mūsų progimnazijoje lankėsi garbus svečias – inžinierius, žurnalistas ir knygų autorius Joachimas Heckeris iš Vokietijos. Jį lydėjo Vilniaus Goethe’s instituto kalbos skyriaus vadovė Nijolia Buinovskaja ir vertėja. Ponas Heckeris apsilankė tik dviejose Lietuvos mokyklose: mūsų progimnazijoje ir Kauno Jėzuitų gimnazijoje. Todėl labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad Goethe’s institutas suteikė mums tokią šaunią galimybę.

Vilniuje, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, sausio 13 d. prasidėjo interaktyvi Goethe’s instituto (Vokietijos kultūros įstaiga) surengta paroda „Matematika gyvai“, kuri tęsis iki vasario 5 d. Ši paroda yra visiškai naujas Goethe‘s instituto projektas, gimęs bendradarbiaujant su pirmuoju pasaulyje interaktyviu matematikos muziejumi „Mathematikum“ Gysene. Parodoje „Matematika gyvai“ demonstruojama eilė ypač pasiteisinusių eksperimentų iš Gyseno ekspozicijos, susidedančios iš daugiau nei 160 eksponatų, kuriuos galima išbandyti bei išspręsti. Paroda skirta įvairaus amžiaus lankytojams. Šios parodos organizatorius ir kuratorius ir yra inžinierius, žurnalistas ir knygų autorius Joachimas Heckeris.

Ponas Heckeris mūsų progimnazijos 5 b klasėje vedė matematikos pamoką-šou „Matematika – tai joks stebuklas“. Jis parodė įvairių triukų, eksperimentų, kaip kasdieniniame gyvenime matematika gali būti įdomi, nesunkiai įveikiama ar net skani: dėliodami kauliukus, penktokai susipažino su tikimybių teorija; bandė dauginti skaičius, naudodami rankų pirštus; sužinojo, kaip per kelias sekundes atlikti įvairius matematinius veiksmus; pasijuto tarsi magijos šou, kai stebėjo, kaip 3D jogurto indelis, ant kurio buvo užrašytas žodis ir nupieštas paveikslėlis, pono Heckerio rankose pavirto plokštele ir kaip pasikeitė užrašas ir paveiksliukas; sužinojo, kaip greitai, lengvai ir tiksliai padalinti picą dviem žmonėm į dvi visai vienodas dalis ir t.t. Mokiniai praktiškai išbandė, kiek kartų reikia laužyti šokolado plytelę, kad visi gabaliukai būtų vienodo dydžio, o paskui su džiaugsmu tą šokoladą suvalgė! Mūsų penktokai su dideliu susidomėjimu ir nuostaba stebėjo svečio rodomas matematines įdomybes, aktyviai jose dalyvavo ir net plojo už išradingus matematinius eksperimentus. Neįprastą pamoką taip pat stebėjo matematikos ir pradinių klasių mokytojos.

Mėgstantys matematiką ir nelabai su ja draugaujantys mokiniai neįprastos pamokos metu įsitikino, kad abstraktus mokslas matematika gali teikti ir džiaugsmo, būti linksmas, o kartais net stebinantis.

Nors mūsų penktokai dar nesimoko vokiečių kalbos, tačiau pasisveikinti, atsisveikinti ir padėkoti vokiškai jie mokėjo, tuo maloniai nustebindami svečią. Ponas J. Heckeris kalbėjo vokiškai, jam talkino vertėja, todėl jokių bendravimo ar supratimo problemų neiškilo. Ir ponas J. Heckeris, ir jį atlydėjusi Vilniaus Goethe‘s instituto darbuotoja Nijolia Buinovskaja pasidžiaugė, kad mūsų penktokai tokie aktyvūs, mandagūs, žingeidūs ir gerai išmano matematiką.

Ši neįprasta matematikos pamoka užtruko ilgiau nei įprasta pamoka – net 60 minučių, tačiau mokiniai norėjo dar ilgiau pabendrauti su matematikos „magu“.

Nuoširdžiausiai dėkojame Vilniaus Goethe‘s institutui už puikią dovaną – galimybę pažvelgti į matematiką kitaip ir, žinoma, pabendrauti vokiečių kalba.

Vokiečių kalbos mokytoja Dainora Raudienė