2014-01-06 1125

Aktyviausi mūsų progimnazijos mokiniai gruodžio 17 d. gavo puikią dovaną – nemokamą ekskursiją į mūsų šalies sostinę Vilnių. Į ekskursiją buvo pakviesti 45 4-8 klasių mokiniai, kurie aktyviai dalyvauja įvairiose progimnazijos gyvenimo veiklose: veda renginius, dainuoja, šoka, padeda organizuoti renginius, garsina mokyklos vardą sporto varžybose ir pan.

Mokinius lydėjo mokytojos Dainora Raudienė, Loreta Palavenienė ir Janina Morkevičienė.

Mokiniai lankėsi Lietuvos valdovų rūmuose (pilnas pavadinimas – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus žemutinėje pilyje). Tai buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis.

Rūmai atstatyti 2002−2009 m. laikotarpiu (statybos dar nebaigtos) pagal 1520−1530 m. šioje vietoje statytų renesanso stiliaus rūmų pavyzdį. 2009 m. nebaigtuose įrengti rūmuose įkurtas Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Čia mokiniai daug sužinojo apie šlovingą mūsų šalies praeitį. Padedami gidų, jie apžiūrėjo įspūdingai įrengtas ekspozicijas: archeologinius radinius, rastus tyrinėjant Vilniaus žemutinės pilies valdovų rūmų teritoriją, autentiškas istorines kultūros ir meno vertybes, Valdovų rūmams įsigytas ir dovanotas vertybes ir kt. Nors ir pavargo, tačiau dauguma mokinių liko sužavėti Valdovų rūmais. Po to apžiūrėjome Vilniaus katedros požemius. Katedros požemiai buvo Bažnyčiai ir Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei nusipelniusių asmenų laidojimo vieta. Juos laidodavo po katedros grindimis įrengtose kriptose. Planavome pakilti ir į televizijos bokštą pasigrožėti sostine iš paukščio skrydžio, tačiau dėl prastų oro sąlygų tai padaryti nepavyko. Tačiau turėjome daugiau laiko pasivaikščioti po šventėms pasipuošusį Vilniaus senamiestį, pasigrožėti nuostabiomis kalėdinėmis eglutėmis, aplankyti Katedros aikštėje įsikūrusį Kalėdų miestelį. Aplankėme ir Vilniaus universiteto senųjų rūmų kompleksą.

Ekskursija buvo įspūdinga ir tikrai neprailgo. Dėkojame progimnazijos administracijai už tokią puikią dovaną mokiniams.

Mokytoja Dainora Raudienė