2013-11-05 1867

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija sėkmingai pradėjo antruosius daugiašalės mokyklų partnerystės Comenius projekto „S.O.S.our planet is warning us to save polar bears 2012 – 2014“ metus.

Nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 21d. visa mokyklos bendruomenė – 1-8 kl. mokiniai, jų tėveliai, mokytojai – dalyvavo koliažų iš panaudotų žaliavų konkurse. Tai viena iš projekto plane numatytų veiklų.

Šio konkurso tikslai buvo skatinti mokinių kūrybiškumą, iniciatyvą, ugdyti mokinių suvokimą, kad reikia tausoti supančią aplinką, ir prisidėti prie mokyklos tradicijų formavimo.

Ant A3 dydžio kartono mokiniai kūrė koliažus-paveikslus (gyvūnai, augalai, gamtovaizdžiai). Koliažams buvo galima naudoti jau kartą naudotas medžiagas - audinius, seną popierių, laikraščius, plastikinius kamštelius, plastmasinius puodelius ar butelius, siūlus, polietileninius maišelius ir pan. Bet mūsų mokiniai pasirodė beesą dar išradingesni: jie naudojo net ir senas rankines, senus batus, pakabų fragmentus, plastmasinius šaukštelius, šakutes, įvairias pakavimo medžiagas ir kt. Mokinius konsultavo dailės, technologijų mokytojai. Kai kurie mokiniai koliažus kūrė kartu su savo tėveliais. Tai dar labiau sutelkė ir pačią šeimą bei priartino tėvelius prie mokyklos gyvenimo ritmo. Visi pateikti koliažai buvo eksponuojami parodoje mokyklos skaitykloje. Šio konkurso organizatoriai buvo tiesiog priblokšti, kai suskaičiavo, kad konkursui pateikti net 158 koliažai! Skaitykla visai savaitei virto ypatinga meno ir išradingumo oaze.

Lankytojų netrūko kiekvieną dieną, nes pasigrožėti tikrai buvo kuo. Vertinimo komisijai teko gerokai paplušėti, renkant pačius išradingiausius, kūrybiškiausius, estetiškiausius darbus. Buvo atrinkti 23 ypač išsiskyrę koliažai. Jų autoriai apdovanoti padėkos raštais. Štai šie mokiniai:

• 2 a kl. mokinys Danas Stasiūnas – koliažas „Kačiukas tinginiukas“,
  • 2 a kl. mokinė Luka Ingeleikaitė – koliažas „Pelėda“,
  • 4 a kl. mokinė Kamilė Banytė ir jos mama Diana Banienė – koliažas „Gyvybės medis“,
  • 4 b kl. mokinės Miglė Malyševa ir Barbora Gudelytė – koliažas „Vėžliukas“,
  • 5 b kl. mokinys Titas Kriaupas – koliažas „Ežys“,
  • 5 b kl. mokinė Ieva Šimoliūnaitė – koliažas „Ežių šeimynėlė“,
  • 5 b kl. mokinė Jonė Bieliūnaitė – koliažas „Šuniukas“,
  • 6 a kl. mokinė Miglė Bialkauskaitė – koliažas „Žuvis“,
  • 6 a kl. mokinė Greta Sliesoriūnaitė – koliažas „Stirna“,
  • 6 a kl. mokinė Dominyka Grigaitė – koliažas „Viščiukas“,
  • 6 a kl. mokinė Grėta Mikėnaitė – koliažas „Vilkas“,
  • 6 a kl. mokinė Goda Marija Samuitytė – koliažas „Šuniukas“,
  • 6 b kl. mokinė Viktorija Milinytė – koliažas „Avis“,
  • 7 a kl. mokinys Kasparas Mikalajūnas – koliažas „Šuniukas“,
  • 7 a kl. mokinė Marija Skrebytė – koliažas „Povas“,
  • 7 a kl. mokinė Jovita Čiūraitė – koliažas „Laumžirgis“,
  • 8 a kl. mokinė Fausta Ašmegaitė – koliažas „Driežas“,
  • 8 a kl. mokinys Klaudas Bučinskas – koliažas „Gaidys“,
  • 8 b kl. mokinė Raminta Lepšytė – koliažas „Medis ir drugelis“.

Šie darbai dar džiugins mikrorajono bendruomenę, nes planuojama surengti dvi parodas. Na, o geriausiais darbais paskelbti 4 darbai:

• 7 b kl. mokinės Ievos Barauskaitės koliažas „Pelėda“,
  • 6 a kl. mokinės Agnės Dagilytės koliažas „Viščiukas“,
  • 8 a kl. mokinės Radvilės Vizbaraitės koliažas „Eglė“,
  • 4 b kl. mokinio Einoro Meškausko ir jo mamos Ingridos Meškauskienės koliažas „Žuvis“.

Šiuos koliažus mokyklos delegacija veš į projekto partnerių susitikimą Turkijoje, Ankaros mieste.

Labai džiugu, kad konkursas parodė, jog mūsų progimnazijos mokiniai yra itin kūrybingi, išradingi, supranta, kad senus naudotus daiktus galima prikelti antram gyvenimui ir sukurti iš jų tikrus meno kūrinius, taip prisidedant prie mus supančios aplinkos saugojimo ir tausojimo.

Norėtume ypatingai padėkoti dailės mokytojai Dianai Masiulienei už mokinių kūrybinių galių skatinimą, konsultacijas ir patarimus.

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį straipsnyje pateikiamos informacijos naudojimą.

Comenius projekto koordinatorė mokytoja Dainora Raudienė